Světové šampionáty v muškaření na jihočeských vodách - podrobné informace

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jedny z nejvýznamnější muškařských závodů na světě, které se odehrají na jihočeských revírech v létech 2024 a 2025.

Bude se jednat o tyto závody:

19.-25. května 2024 - 3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů);

11.-17. srpna 2024 - 21. Mistrovství světa v muškaření v kategorii juniorů;

25.-31. května 2025 - 44. Mistrovství světa v muškaření kategorii seniorů.

Zatím se naplno věnujeme přípravě závodů v květnu 2024. Byla uzavřena registrace týmů, celkem se zaregistrovalo 9 týmů v kategorii „ženy“ a 15 týmů v kategorii „masters“, celkem máme 140 účastníků. Domácí týmy budou doufejme patřit k favoritům, zejména družstvo žen, které zcela ovládlo první dva ročníky této nově ustanovené kategorie. O bezchybný chod mistrovství se bude starat okolo stovky organizačních pracovníků a rozhodčích.

Slavnostní zahájení proběhne v neděli 19. 5. 2024 od 19:00 v Rožmberku nad Vltavou, ve dnech 20.- 24. 5. 2024 budou probíhat vlastní závody, a v pátek 24. 5. 2024 od 19:00 proběhne slavnostní zakončení ve Vyšším Brodě.

Závody se budou konat na tradičních závodních úsecích, konkétně:

• na řece Vltavě pod ÚN Lipno mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem (Vltava 29 P);
  • na nádrži Lipno II ve Vyšším Brodě proběhne lodní závod (Vltava 29);
  • na řece Vltavě od Vyššího Brodu po Rožmberk nad Vltavou (Vltava 28);
  • na řece Vltavě od Rožmberku nad Vltavou po kemp v Branné (Vltava 27);
  • na řece Malši mezi Kaplicí a Pořešínem (Malše 4P);
  • a konečně na nádrži Květoňov u Kaplice (Malše 6), kde „masters“ budou chytat ze břehu a ženy ze zakotvených lodí.

Zajímavé je, že závody v kategorii „masters“ budou probíhat v dopoledních hodinách od 9:00, v kategorii žen pak odpoledne od 15:00.

Záštitu nad šampionáty již převzali předseda Senátu PČR RNDr. Miloš Vystrčil, hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba a senátor Ing. Tomáš Jirsa. Partnery jednotlivých sektorů jsou města a obce nacházející se v jejich blízkosti, konkrétně Loučovice, Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Kaplice a Velešín.

Informace k hájení revírů před MS:

Před MS bude nutné hájit revíry, na kterých se budou závody konat. Hájení je rozdílné pro závodní a tréninkové úseky, na tréninkových úsecích bude již možné v době vlastních závodů (od 20. 5. 2024) chytat. Omlouváme se rybářům za komplikace, doufáme, že jim to vynahradí ryby, které před MS vysadíme nad zarybňovací plány. Konkrétně bude hájení revírů probíhat takto:

Hájení v termínu 13.-19. 5. 2024

Vltava 27 v úseku od tábořiště v Branné po spodní konec revíru (423 040)

Hájení v termínu 13.-24. 5. 2024

Celý revír Vltava 28 (423 041)

Vyrovnávací nádrž Lipno II - revír Vltava 29 (421 080)

Celý revír Vltava 29 P (423 059)

Malše 6 Nádrž Květoňov (421 098)

Vltava 27 v úseku od tábořiště v Branné po Rožmberk (423 040)

Malše 4 P v úseku od jezu u Pořešína po soutok s Černou (423 028)

Úseky budou označeny cedulemi. Informace průběžně zveřejňujeme na internetových stránkách www.ffch.cz, na kterých najdete i podrobný program závodů.

K srpnovým juniorským závodům poskytneme informace v červencovém čísle Rybářství i na webových stránkách ČRS, ale hájení budou opět obdobná, tedy v termínu 5.-16. 8. 2024 na revírech Vltava 27, Vltava 28 a Vltava 29 P, junioři budou chytat pouze na řekách.

Pokud máte zájem se přijet na závody podívat, jste určitě vítáni.

Milan Hladík (místopředseda JčÚS ČRS, vedoucí organizačního výboru), za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová