Zpráva trenéra z MS ve feederu

Česká reprezentace v LRU feeder skočila na mistrovství světa ve Španělsku na krásném 6. místě z celkem 21 týmů z celého světa. Obdrželi jsme zprávu státního trenéra Michala Porteše z průběhu šampionátu.

13. Mistrovství světa národů ve feederu se konalo na březích řeky Guadiana v historickém UNESCO městě Merida v provincii Extramnadura. Řeka široká 300 m s plovoucími rákosovými ostrovy, historickými mosty a zatopenými domky společně s okolními olivovými háji představovala velmi příjemné prostředí pro rybolov. Ještě více příjemnější ovšem bylo obrovské množství ryb v řece, které se skládalo hlavně z karasů (200 g - 1,2 kg), kaprů (1-5 kg) a místních sumců (200 g - 3 kg). Celý týden se chytaly váhy od 20 do 65 kg.

DSC02299

Českou republiku reprezentovalo družstvo ve složení: Josef Konopásek, Petr Klásek, Petr Daniš, Jakub Šabata, Jan Tomšík, Martin Janečka, Viktor Štovčík, Rudolf Tichý, Michal Marek, František Filák a Michal Porteš. Mistrovství se zúčastnilo 21 národů. V průběhu týdenních tréninků se nám dařilo chytat jedny z nejvyšších vah a měli jsme z chytání dobrý pocit. Věřili jsme ve velmi dobrý výsledek. Po sobotním prvním kole jsme byli na 4. místě kvůli nutné dávce smůly, kdy jsme ve velmi vyrovnaných váhách ve dvou sektorech smolně brali pozice na hranici druhé třetiny sektoru.

DSC02266

DSC02340

Do nedělního závodu jsme šli s odhodláním tuto smůlu prolomit a rvát se o medailové pozice, které byly velmi blízko. Ve 4 sektorech se nám dařilo držet plán pohybovat se nejhůře okolo 5 příčky, ale bohužel v posledním pátém sektoru jsme se poprvé za celý týden setkali s tím, že nám ryba nebrala pravidelně, a to nás poslalo mimo boj o cenné kovy. Skončili jsme na 6. místě, což pro nás bylo zklamání. Věřím ale, že to brzo překlenou parádní vzpomínky z jednoho z nejhezčích mistrovství, kde jsme byli a budeme se těšit na příští rok na cestu do Litvy.  V individuálním pořadí se nejlépe umístil Pepa Konopásek, který uzavíral první desítku, a ještě je třeba pochválit Jakuba Šabatu za sobotní vítězství v sektoru. Mistry světa se jak v individuálním umístění, tak v týmech stali Irové.

Kompletní výsledky světového závodu naleznete zde.

Děkujeme závodníkům za reprezentaci na světovém šampionátu a přejeme mnoho úspěchů do budoucna.

Petrův zdar!

Michal Porteš (státní trenér), za ČRS Lukáš Mareš