Právě probíhá zasedání XIX. Republikového sněmu ČRS, přinášíme krátké informace z první části.

První polovina zasedání nejvyššího orgánu ČRS je za námi. Byli představeni významní hosté, mezi které patří Ing. Josef Kott (předseda Podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství PS PČR), Ing. Martin Žižka, Ph.D. (ředitel odboru státní správy lesů, myslivosti a rybářství MZe), JUDr. Alexander Šíma (emeritní předseda ČRS) či Ing. Karel Anders (dlouholetý funkcionář ČRS a bývalý předseda ÚS m. Prahy). Významní hosté se krátce ujali slova. První blok jednání řídil Václav Horák, předseda Východočeského ÚS.

4 2

Proběhlo schválení jednacího a volebního řádu, přednesena byla zpráva mandátové komise. Schválen byl program jednání. Jednatel ČRS Dr. Roman Heimlich provedl kontrolu usnesení XVIII. Republikového sněmu ČRS a předseda ČRS Dr. Karel Mach přednesl ve svém projevu Zprávu o činnosti a hospodaření Republikové rady ČRS a zhodnotil konkrétní kroky a úspěchy, kterých se v uplynulém období podařilo v ČRS dosáhnout. Předseda Republikové dozorčí rady ČRS Dr. Leoš Křenek přednesl zprávu o její činnosti.

PHOTO 2022 09 24 12 53 58

PHOTO 2022 09 24 12 56 54

V dalších částech sněmu bude z nejdůležitějších bodů programu následovat představení Rybářského informačního systému a volba předsedy ČRS. O dalším průběhu Vás budeme informovat.

Za ČRS Lukáš Mareš