Dne 22.–23. 10. 2022 se uskutečnilo podzimní zasedání Odboru mládeže Rady ČRS. Přinášíme informace ze zasedání.

Zasedání se zúčastnili: Jiří Marek (předseda OM, JčÚS), Jaroslav Červený (VčÚS), Tereza Bařtipánová (SvčÚS), Bronislav Bartoš (ÚSSMaS), Josef Mareš (ÚSMP), Petr Doležal (SÚS), Jiří Podskalský (ZpčÚS), Zdeněk Paul (JčÚS), Petra Hnízdilová (odd. sporu a mládeže sekretariátu Rady ČRS).

Program zasedání:

• Zahájení a kontrola zápisu z minulého zasedání
  • Informace ze Sněmu ČRS
  • Zhodnocení letní činnosti NK ZU, LTM, Setkání mládeže
  • Informace k čerpání rozpočtu 2022 a seznámení s rozpočtem na rok 2023
  • Informace k dotacím 2022 a průběh čerpání
  • Dotace MŠMT a MZe na rok 2023
  • Předběžný termínový kalendář 2023
  • Směrnice a Otázky a odpovědi ZU – opravy do aplikace
  • Různé

Zhodnocení aktivit odboru mládeže:

Zlatá udice  - Národní kolo proběhlo v termínu 17.-19. 6. 2022 ve Vodňanech, pořadatelem byl Jihočeský ÚS. Vše proběhlo bez komplikací a protestů. Ceny vítězům předával předseda ČRS Dr. Karel Mach.

PXL 20220619 140351537

Vyhlášení výsledků národního kola Zlaté udice 2022

Letní tábor OM  - uskutečnil se v termínu 31. 7. - 13. 8. 2022. Celkem se zúčastnilo 84 dětí (15 dětí VčÚS, 14 dětí JčÚS, 5 dětí SvčÚS, 22 dětí ÚSMP, 21 dětí ZpčÚS, 7 dětí SÚS). Pro děti byl připraven bohatý program, zejména odborné přednášky, ale i soutěže jednotlivců i družstev, rybolovná technika, rybolov, sportovní turnaje, nechyběla ani noční bojová hra s ohňostrojem a po celou dobu pobytu byl táborníkům k dispozici bazén v areálu tábora, děti podnikly i výlet na nedaleký hrad Zvíkov.

PXL 20220808 083804310

Letní tábor Odboru mládeže Rady ČRS 2022

Setkání mládeže - proběhlo v termínu 2.-4. 9. 2022 v Jaroměři. Pořadatelem byl Východočeský ÚS. V letošním roce se zúčastnila družstva všech územních svazů. Na zahájení byl přítomen předseda ČRS Dr. Karel Mach, jednatel ČRS Dr. Roman Heimlich a předseda VčÚS Václav Horák. Všichni účastníci si organizaci i program pochvalovali.

PHOTO 2022 09 02 21 26 11

Setkání mládeže 2022 v Jaroměři

Vyhodnocení soutěže „Příroda kolem nás“ - již několik let spolupracuje ČRS s ostatními zájmovými svazy na společné elektronické soutěži Příroda kolem nás. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo 252 dětí. Vítězové byli pozváni na slavnostní vyhlášení, které tradičně proběhlo při výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem.

IMG 0735

Vyhlášení výsledků soutěže Příroda kolem nás na výstavě Natura Viva 2022

Přírodovědná stezka v letošním roce spolupracovaly zájmové svazy společně i na přírodovědné naučné stezce pod názvem „Stezkou plnou úkolů poznávej přírodu“. Stezka byla připravena v areálu Výstaviště v Lysé nad Labem při výstavě Natura Viva 26.-29. 5. 2022. Byla koncipována pro děti z 1.-5. tříd a děti zde odpovídaly na otázky z rybářství, včelařství, myslivosti a zahrádkářství. Stezka měla velký úspěch a svazy se budou domlouvat o dalším podobném projektu na příští roky.

IMG 0718

Úspěšný projekt letošního roku „Stezkou plnou úkolů poznávej přírodu“ v rámci výstavy Natura Viva

Setkání a ocenění organizací pracujících s dětmi a mládeží - zástupci ČRS byli pozváni 13. 6. 2022 na setkání a ocenění organizací pracujících s dětmi a mládeží v oblasti ochrany přírody, které se uskutečnilo v Senátu Parlamentu ČR a je pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana RNDr. Miloše Vystrčila. Na setkání vystoupil a představil práci s mládeží ve Svazu předseda OM ČRS Jiří Marek.

PHOTO 2022 06 13 15 03 08

Práci s dětmi a mládeží ČRS představil a ocenenění v Senátu PČR převzal v letošním roce předseda OM Jiří Marek

Za ČRS Petra Hnízdilová, Lukáš Mareš