Zasedal Odbor lovu ryb udicí přívlač při Republikové radě ČRS. Přinášíme souhrnnou informaci z jednání tohoto orgánu.

Zasedání se zúčastnili - Ing. Tomáš Kepr (předseda odboru, Jihočeský ÚS), Ing. Stanislav Pernický (Moravskoslezský ÚS), Daniel Kop (Západočeský ÚS), Jan Kropáček (MRS, státní trenér seniorů), David Nekvapil (Východočeský ÚS), Josef Zahrádka (státní trenér reprezentace přívlače z lodí), Ing. Libor Hakl (manažer seniorské reprezentace), Miroslav Zvolánek (státní trenér juniorů), František Čáha (ÚS města Prahy), Josef Prokop (Středočeský ÚS), Tomáš Menčík (Severočeský ÚS), vedoucí oddělení sportu a mládeže sekretariátu Rady ČRS Jitka Chybová. Dále přizvaní hosté - Aleš Truhlář (asistent státního trenéra juniorů) a Michal Horák (za disciplínu Trout Area).

XV. Mistrovství České republiky v LRU přívlačí 2022 v Přerově

Z bodů jednání jsou stěžejní především vyhodnocení závodní sezony 2022, ligové soutěže 2023, změny soutěžního a závodního řádu na rok 2023, vyhodnocení reprezentace 2022, příprava na MS 2023, výběrová řízení na trenérské funkce a příprava termínového kalendáře na rok 2023.

Jednání zahájil předseda odboru Tomáš Kepr, prvním bodem byla kontrola zápisu z minulého zasedání odboru, následovalo projednání přijetí Trout Area jako nové disciplíny LRU přívlač. Michal Horák popsal specifika disciplíny (lov pstruhů na stojatých vodách). Hlasováním byl návrh na zařazení nové disciplíny přijat a bude předložen Radě ČRS ke schválení.

2. Mistrovství světa Trout Area 2022 v Rumunsku

Předseda odboru shrnul závodní sezonu 2022 a seznámil přítomné s výsledným žebříčkem ligových soutěží. Sestaveny byly také soupisky na rok 2023 a předběžný termínový kalendář na následující závodní sezonu. Dále došlo k technickým úpravám soutěžního a závodního řádu na rok 2023, z nichž mezi nejvýznamnější patří zařazení sumečka černého a slunečnice pestré mezi „vyjmenované druhy ryb“, zvýšení bodů za krajský přebor či rozšíření ligových kol na tři dopolední a tři odpolední kola. Zvýšilo se také startovné na 1 000 Kč za každé kolo ligy, na 500 Kč za centrální divizi a na 4 000 Kč za MiČR.

Zahájení 19. mistrovství světa LRU v přívlači 2022 v Itálii

Josef Zahrádka shrnul MS v přívlači z lodí, které se konalo 3.-9. 10. 2022 na ÚN Slapy. Tým ČR se umístil na 6. místě. MS 2023 se mělo konat v USA, které ale pořadatelství odřeklo, nyní se čeká na oznámení nového pořadatele. Jan Kropáček prezentoval MS v přívlači ze břehu, které se konalo 28. 4. - 1. 5. 2022 na řece Biferno v Itálii, tým ČR se umístil na 6. místě. MS 2023 by se mělo namísto původně ohlášeného Rumunska konat v Bulharsku, oficiální oznámení zatím FIPSed nerozeslal.

PHOTO 2022 10 04 18 13 44

Česká reprezentace LRU přívlač z lodí na MS 2022 na Slapech s jednatelem ČRS Romanem Heimlichem

Odbor LRU přívlač schválil prodloužení mandátu Jana Kropáčka jako státního trenéra reprezentace LRU přívlač ze břehu. Předseda odboru rovněž předložil návrh na ustanovení Jana Kropáčka do funkce místopředsedy pro mezinárodní činnost, tento návrh byl odborem přijat. Předseda odboru také upozornil, že je třeba, aby se zlepšilo značení tratí během závodů tak, aby bylo jasně viditelné. Označení tratě a jednotlivých sektorů letošního vrcholového závodu MiČR bylo velmi špatné, a některé vstupy do sektorů byly značeny nedostatečně.

fotka na závěr

Mistrovství ČR juniorů LRU přívlač 2022 v Plzni - závěrečné foto s předsedou ČRS Karlem Machem

Závěrem předseda odboru LRU přívlač Tomáš Kepr poděkoval všem za účast a spolupráci.

Za ČRS Jitka Chybová, Lukáš Mareš