Ve dnech 10. – 11. 1. 2023 proběhlo setkání vedení ČRS a Slovenského rybárského zväzu. Zástupci obou svazů se setkali v Praze na Sekretariátu Republikové rady ČRS. Hlavním bodem jednání bylo především vzájemné představení fungování obou svazů a výměna informací a zkušeností.

Za slovenskou stranu se zúčastnili – prezident SRZ Ivan Orovčík, tajemník SRZ Ing. Bohuš Cintula, kteří byli v říjnu 2022 nově zvoleni do čela SRZ, dále vedoucí odboru ichtyologie a ekologie rybářských revírů Marek Horčička, vedoucí odboru výroby násad Ing. Ján Gulas, ichtyolog bratislavské oblasti Ing. Martin Farský a ichtyolog západoslovenské oblasti Ing. Dušan Hajňuk.

IMG 2604

Zleva jednatel ČRS Dr. Roman Heimlich, tajemník SRZ Ing. Bohuš Cintula, předseda ČRS Dr. Karel Mach a prezident SRZ Ivan Orovčík

V rámci odpoledního zasedání představili předseda ČRS Dr. Karel Mach a jednatel ČRS Dr. Roman Heimlich slovenským kolegům Český rybářský svaz, jeho strukturu, fungování a hospodaření na rybářských revírech. Dalším stěžejním bodem byla prezentace projektového manažera RIS Bc. Tomáše Kočici, která byla zaměřena na nový Rybářský informační systém, představení celého projektu včetně rozsahu konkrétních funkcionalit.

IMG 2611

Předseda ČRS Dr. Karel Mach a zaměstnanci Sekretariátu Republikové Rady ČRS s vedením Slovenského rybárského zväzu

V diskuzi pak došlo zejména k cenné výměně informací a zkušeností především v oblasti hospodaření na rybářských revírech i dalších svazových agend. Hlavními body jednání byly – spolupráce na mezinárodní úrovni, zejména EAF, rybožraví predátoři u nás a na Slovensku, vývoj členské základny v souvislosti s proběhlou pandemií onemocnění Covid-19 a rovněž situace ohledně choulostivých druhů ryb (především lipan podhorní a pstruh obecný) v rybářských revírech. Principiálně je fungování obou svazů velmi podobné, ale najdou se i zásadní odlišnosti.

IMG 2613

Na odpoledním jednání bylo se slovenskými kolegy prodiskutováno mnoho společných témat

Děkujeme Slovenskému rybárskému zväzu za návštěvu i za podnětné a přínosné jednání. Budeme se těšit na další vzájemnou spolupráci.

Za ČRS Lukáš Mareš