Vážené rybářky, vážení rybáři,

dovolte nám Vás pozvat na ocenění nejlepších sportovců ČRS, které proběhne 18. 2. 2023. Předávání ocenění je pořádáno po dvouleté covidové pauze a uskuteční se v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Ještě před touto akcí bychom Vám rádi představili největší úspěchy našich sportovců, kteří ocenění ČRS obdrží. Máme radost, že počet úspěšných sportovců za rok 2022 je vysoký, a tak jejich úspěchy představíme postupně po jednotlivých sportovních odborech. Seřadili jsme je podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech, a tak začínáme rybolovnou technikou.

V polovině července (14. – 17. 7. 2022) se konalo MS juniorů a kadetů v Maďarsku. Junioři získali 24 medailí (12 zlatých; 5 stříbrných; 7 bronzových). V juniorské kategorii do 18 let patří mezi nejvýznamnější z těchto umístění 1. místo Davida Nejdla, 2. místo Lucie Nejdlové a 3. místo Jakuba Schleisse v pětiboji a dále 1. místo v soutěži družstev juniorů i juniorek.

Ocenění převezmou juniorští reprezentanti:

Karolína Benešová

Lucie Nejdlová

Natálie Kepáková

David Nejdl

Ondřej Honzírek

Jakub Schleiss

Robert Traj

Dominik Dresler

Výprava ČR

Česká výprava na MS 2022 juniorů a kadetů v rybolovné technice v Maďarsku

V roce 2022 byla mezinárodní federací ICSF schválena nová kategorie kadetů do 23 let. Tato kategorie byla zařazena pod MS juniorů. Kadeti získali rovněž 24 medailí (10 zlatých; 11 stříbrných; 3 bronzové). Mezi nejvýznamnější z těchto umístění patří 1. místo Jana Bombery ml. v sedmiboji, 1. místo Lucie Kepákové, 2. místo Adély Buráňové a také 2. místo Vojtěcha Humpála v pětiboji. Družstvo kadetů i kadetek obsadilo v soutěži družstev 1. místa.

Ocenění převezmou reprezentanti v kategorii kadetů:

Adéla Buráňová

Lucie Kepáková

Vojtěch Humpál

Jan Bombera ml.

Štefan Tichý

Jiří Plachý – vedoucí výpravy

Karel Světelský – státní trenér juniorů a kadetů

kadetky

1. místo Adély Buráňové a 2. místo Lucie Kepákové v disciplíně muška skish kadetů na MS 2022 v Maďarsku

Na konci července (27. – 31. 7 2022) proběhlo MS veteránů v Německu, kde Luboš Nims vybojoval v disciplíně č. 5 (dálka zátěž 7,5 g jednoruč) stříbrnou medaili za hod dlouhý 63,79 m a bronzovou medaili v disciplíně č. 7 (dálka zátěž obouruč 18 g) za hod dlouhý 101,08 m. Luboš Nims patří rovněž mezi oceňované sportovce.

IMG 20220730 WA0008 1

MS veteránů 2022 v Německu a Luboš Nims na stupních vítězů

Vrcholem sezony bylo MS rybolovné techniky v Estonsku (31. 8. – 4. 9. 2022), kde česká reprezentace vybojovala celkem 34 medailí (15 zlatých; 9 stříbrných; 10 bronzových). Tímto výsledkem byl vyrovnán dosavadní rekord z roku 2021, kdy česká reprezentace vybojovala rovněž 34 medailí. V kategorii mužů patří mezi nejvýznamnější výsledky 1. místo v pětiboji a sedmiboji a 2 místo v devítiboji Tomáše Spáčila a 3. místo Roberta Míka v pětiboji. V kategorii žen patří mezi nejcennější 1. místo v sedmiboji a 2. místo v pětiboji Lucie Kepákové, která startovala i na MS kadetů a 3. místo v pětiboji Kateřiny Markové. Družstva mužů i žen obsadila 1. místa.

Ocenění převezmou reprezentanti:

Kateřina Marková

Zuzana Plachá

Lucie Kepáková

Jan Luxa

Josef Luxa

Tomáš Spáčil

Robert Mík

Jan Weitz

Jiří Marek

Jan Bombera – vedoucí výpravy

Josef Luxa st. – státní trenér

PXL 20220903 182939146.NIGHT

Česká výprava na MS v rybolovné technice v Estonsku posbírala 34 medailí

Zeptali jsme se, jak hodnotí uplynulou sezonu Marek Bařtipán, předseda Odboru rybolovné techniky při Republikové radě ČRS. "V roce 2022 Odbor RT uspořádal či se spolupodílel na téměř dvou desítkách akcí pro děti i dospělé. Na mezinárodní scéně naše reprezentace předvedla vynikající výkony. Odbor navíc vyjma závodů organizoval ve spolupráci s Odborem mládeže i soustředění talentované mládeže a také školení základů RT pro vedoucí dětských rybářských kroužků. Věřím, že i rok 2023 přinese vynikající závodní sezónu, úspěchy naší reprezentace a také nové tváře do našeho sportu."

Gratulujeme českým týmům rybolovné techniky k získaným medailím a přejeme všem v nové sezoně 2023 při nejmenším stejné úspěchy jako v té uplynulé.

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová