Vážení příznivci Petrova cechu,

před oceněním nejlepších sportovců ČRS, které proběhne 18. 2. 2023 v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, představujeme největší úspěchy sportovců ČRS v roce 2022. Seřadili jsme je po jednotlivých sportovních odborech, a to podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech. Minulý týden jsme publikovali nejlepší dosažené výsledky v rybolovné technice, nyní přinášíme oceňované sportovce v lovu ryb udicí muškařením.

Na začátku července (4. –  10. 7. 2022) se konalo v Norsku, v okolí městečka Koppang, které je  vzdálené asi 200 km severně od Osla, historicky první Mistrovství světa žen v muškaření. Šampionátu se zúčastnilo 50 závodnic z 9 týmů. České muškařky převedly famózní výkon a získaly zlato v týmech, přičemž zároveň obsadily i první čtyři místa v jednotlivcích. Na 1. místě se umístila Tereza Rutová, na 2. místě Kateřina Švagrová, na 3. místě Markéta Procházková, na 4. místě Eliška Marková a na 12. místě Štěpánka Šimůnková Marková. Z výsledků je zřejmé, že v týmech neměly konkurenci a s rozdílem 34 bodů v umístění s převahou zvítězily.

Tereza Rutová

Kateřina Švagrová

Markéta Procházková

Eliška Marková

Štěpánka Šimůnková Marková

Jaromír Šram – státní trenér

282302570 128907936417986 8108476395156017174 n

Česká reprezentace žen a státní trenér na prvním MS žen v muškaření 2022 v Norsku

Ve druhé polovině července (18. – 24. 7. 2022) se v italských Alpách, v oblasti Trentino, konalo 19. Mistrovství světa juniorů v muškaření. Naší reprezentaci se podařilo prochytat ke skvělému výsledku, kterým bylo druhé místo v týmech. V soutěži jednotlivců pak Jan Wittner získal bronzovou medaili, Lukáš Michalík - 4. místo, Vojtěch Marek - 5. místo, Tomáš Glaesner - 21. místo a Michal Slavíček - 25. místo.

Vojtěch Marek

Jan Wittner

Tomáš Glaesner

Lukáš Michalík

Michal Slavíček

Tomáš Nový - náhradník

Martin Musil – státní trenér

Martin Vlk – manažer týmu

PHOTO 2022 07 17 16 35 34

Juniorská výprava českých muškařů na MS 2022 v Itálii

Na přelomu září a října (25. 9. – 2. 10) se konalo ve španělském Asturias 41. Mistrovství světa seniorů v muškaření. Díky naprosto skvělému výkonu v posledním kole se český tým posunul na bronzovou příčku. David Chlumský v jednotlivcích obsadil celkově 4. místo, což je v takové konkurenci úžasný výsledek, Antonín Pešek – 20. místo, Vojtěch Ungr – 23. místo, Luboš Roza – 25. místo a Tomáš Adam – 29. místo.

David Chlumský

Tomáš Adam

Vojtěch Ungr

Luboš Roza

Antonín Pešek - státní trenér (do 10. 12. 2022)

Petr Barák – manažer týmu

image0 new new

Český tým na MS v muškaření 2022 ve Španělsku

Zeptali jsme se Jiřího Pejchara, předsedy Odboru LRU muška při Republikové radě ČRS, jaké jsou vyhlídky do další sezony. "V příštím roce bychom rádi navázali na naše výsledky roku 2022, ale také je v některých kategoriích vylepšili. Čekají nás těžké šampionáty. Muži pojedou na MS na Slovensko a na ME do Portugalska, junioři do Bosny a Hercegoviny, masters a ženy do Kanady. Plánujeme vytvořit u mužských týmů facebookový profil, abychom vylepšili propagaci našeho sportu a propagaci ČRS. Junioři a ženy své profily již mají zavedené a mají spousty fanoušků. Děkujeme také Radě ČRS, územním svazům i místním organizacím za celoroční podporu jak finanční, tak co se týče možnosti závodit v muškaření na revírech ČRS i MRS. Velmi si toho vážíme.“

Gratulujeme českým muškařům k získaným medailím a přejeme mnoho úspěchů v nové sezoně 2023.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová