Vážené rybářky, vážení rybáři

jak jsme již informovali, 18. 2. 2023 proběhne v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech ocenění nejlepších sportovců ČRS. Před touto slavnostní událostí představujeme největší úspěchy našich závodníků, a to po jednotlivých sportovních odborech. Již jsme publikovali nejlepší dosažené výsledky v rybolovné technice, v muškaření a v plavané, nyní přinášíme oceňované sportovce v lovu ryb udicí na feeder.

V říjnu loňského roku (3.-10. 10. 2022) se uskutečnilo 11. Mistrovství světa v LRU feeder. Šampionát proběhl v belgickém KINROOI – LIMBURG. Českou republiku a ČRS reprezentovali Martin Štěpnička, Josef Konopásek, Jakub Šabata, Petr Klásek, Martin Janečka a Petr Daniš. Státním trenérem českého týmu je Milan Štěpnička, asistentem trenéra Petr Bromovský, manažer Tomáš Párys. Doprovod české reprezentace pak ve složení Jan Prepsl, Radek Štěpnička, Milan Štěpnička st., Rudolf Tichý a František Filák. Přestože naši závodníci zachytali velmi dobře, tak na „bednu“ to nestačilo a bylo z toho krásné 4. místo, které je v konkurenci 23 států velkým úspěchem. Radost nám však přinesla soutěž jednotlivců, kde Josef Konopásek vybojoval 3. místo a přivezl tak domů bronzovou medaili.

Ocenění ČRS za individuální úspěch převezme:

Josef Konopásek

311220708 540102157920350 7240767140014286179 n

Česká reprezentace na MS feeder 2022 v Belgii

S blížícím se koncem roku (29. 11. - 4. 12. 2022) proběhlo v Jihoafrické republice 2. Mistrovství světa Method feeder. Šampionát se konal v severní části jižní Afriky u města Mokopane na přehradě Nyl Biodiversity Dam. Českou republiku a ČRS reprezentoval tým ve složení Josef Konopásek, Petr Klásek, Pavel Hanuš a Miroslav Ešpandr. Kapitánem týmu byl Michal Porteš a manažerem Luca Perregrefi. Česká reprezentace se po usilovném boji umístila na bronzové příčce, v jednotlivcích přidal individuální bronzovou medaili ještě Pavel Hanuš.

Tým České republiky na MS Method feeder 2022 v Jihoafrické republice

Zeptali jsme se Petra Bromovského, předsedy odboru LRU feeder při Republikové radě ČRS, jak hodnotí činnost odboru za uplynulé období. „Činnost odboru LRU feeder se v roce 2022 vrátila do zaběhnutých kolejí, jako před Covidem. Uskutečnila se všechna kola I. a II. ligy, konaly se divize i krajské přebory, pohárové soutěže a mistrovství republiky. Feeder pořádal i několik otevřených závodů pro děti a jihočeskou juniorskou ligu. Poprvé v roce 2022 byl uspořádán pilotní seriál závodů Method feeder liga, který navazuje na nové odvětví chytání, které má pod sebou odbor LRU feeder. Na mezinárodní scéně se nám také velmi dařilo, kdy ve velké konkurenci skončilo naše družstvo na MS v Belgii na 4. místě a Josef Konopásek obsadil v jednotlivcích 3. místo. Odbor umožnil prvním dvěma družstvům, která obsadila 1. a 2. místo v I. lize 2021 start na MS klubů v Itálii. Na konci roku vyjelo i družstvo Method feederu na MS v JAR, kde obsadilo 3. místo a v jednotlivcích byl na 3. místě Pavel Hanuš. Dle mého názoru byl rok 2022 velmi úspěšný.“

Gratulujeme českým sportovcům v LRU feeder k získaným medailím a přejeme mnoho úspěchů i v nové sezoně 2023.