Zasedal Odbor lovu ryb udicí plavaná při Republikové radě ČRS. Přinášíme souhrnnou informaci z jednání.

Na programu byly zejména ligové soutěže v roce 2023 - soupisky, Závodní a Soutěžní řád 2023 a Termínový kalendář na rok 2023.

Jednání zahájil a vedl předseda Odboru LRU plavaná Radek Zahrádka, který nejprve provedl kontrolu zápisu z minulého zasedání a představil jednotlivé body jednání.

image4

Odbor LRU plavaná schválil ligové soupisky na rok 2023. Někteří závodníci nebyli ke dni zasedání zaevidováni do závodní sezony, a museli tak být ze soupisek vyškrtnuti. V další části jednání představil předseda Odboru změny, které budou zapracovány do Závodního a Soutěžního řádu. Změny byly především technického charakteru, dále bylo do těchto dokumentů promítnuto rozhodnutí Republikové rady ČRS, a to, že pravomoc schvalovat/odvolávat státního trenéra a pravomoc schvalovat nominace na MS/ME je delegována na předsedu a jednatele ČRS. Do Soutěžního a Závodního řádu bylo doplněno také navýšení startovného, které bylo schváleno na podzimním zasedání Odboru LRU plavaná. V návaznosti na jednotnou koncepci systému RIS bude změněna nejpozdější lhůta pro zveřejnění propozic ze současných 21 dní před závodem na 30 dní. Odbor LRU plavaná rovněž schválil termínový kalendář na rok 2023.

297950674 112840291521672 2052289359311061481 n

Petr Havránek a Aleše Horký prezentovali svůj trenérský záměr k vedení kategorie U25. Odbor LRU plavaná je pověřil vedením této kategorie na 4 roky. K vedení kategorie žen se pro rok 2023 přihlásil René Hanyk, který zaslal svůj trenérský záměr. Odbor LRU plavaná jej pověřil vedením kategorie žen pro rok 2023.

Předseda Odboru LRU plavaná Radek Zahrádka závěrem poděkoval všem za účast na zasedání a za konstruktivní jednání.

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová (foto ilustrační)