V neděli 19. 2. 2023 se zavřely brány výstaviště PVA EXPO Praha Letňany, aby tak ukončily 14. ročník největšího rybářského výstavního veletrhu For Fishing. Lerošní veletrh navštívilo více než 27 000 návštěvníků.

Za čtyři dny viděli návštěvníci ve dvou halách řadu stánků, produktů, desítky přednášek a filmových rybářských projekcí, známých osobností i novinek pro nadcházející sezónu. Tak by se dal shrnout letošní ročník této unikátní výstavy, na které tradičně nechyběla ani expozice ČRS. V rámci veletrhu proběhlo také ocenění nejlepších rybářských sportovců ČRS a MRS, o kterém jsme již podrobně informovali.

IMG 2695Infopult je stálou součástí výstavní plochy ČRS

Jelikož drtivá většina návštěvníků jsou praktikující rybáři, je tato výstava příležitostí nejen doplnit vybavení o další kousky, ale také navázat nové kontakty a sdílet zkušenosti i zážitky, případně se seznámit s osobnostmi rybářského světa, které známe z videí i sociálních sítí. Veletrh je také pro všechny rybáře možností navštívit výstavní plochu ČRS. Na našem stánku bylo možné nejen potkat předseda ČRS Dr. Karla Macha a jednatele ČRS Dr. Romana Heimlicha, ale setkat se bylo možné i s předsedy, jednateli, či hospodáři řady územních svazů ČRS. Rybáři měli možnost probrat s přítomnými zaměstnanci a funkcionáři nejasnosti týkající se svazového rybolovu, revírů, hospodaření, rybářského řádu, nebo prodiskutovat nápady a náměty na změny. Rybářů, kteří tuto možnost v letošním roce využili, bylo opravdu hodně a těší nás jejich zájem.

IMG20230216092920Jednatelé územních svazů ČRS na výstavě For Fishing

586F81F4 34C2 4BE2 A1DB DA1EFC06FB65Stánek ČRS si na výstavách užívají i malí návštěvníci

Stejně jako každý rok byl součástí expozice ČRS simulátor zdolávání trofejních ryb, laserová střelnice s možností střelby na kormorány, infopult s možností nákupu propagačních i výukových předmětů nebo karikaturista, který během chvilky namaloval portrét s rybářskou tématikou. Velkou pozornost budilo také akvárium s ukázkami života pod vodou - letos velmi pestré, návštěvníci mohli obdivovat například okouny, candáty, cejny, lipany či mníka a řadu dalších rybích druhů. K vidění byl také karas obecný, na jehož záchranném programu ČRS intenzivně spolupracuje. S ČRS se návštěvníci mohli potkat nejen u naší expozice, ale již tradičně skvěle připravený stánek s řadou soutěží o zajímavé ceny měla místní organizace Kladruby, která se celoročně věnuje práci s handicapovanými rybáři.

IMG20230216100402Drobná expozice karasa obecného na jehož záchraně ČRS intenzivně spolupracuje

IMG 2679Karikaturista v expozici ČRS zhotovil během chvilky portrét s rybářskou tématikou (na snímku jednatel ČRS JčÚS Jiří Marek s dcerou)

PHOTO 2023 02 19 19 26 03ČRS dlouhodobě podporuje MO Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře - na snímku zleva Mgr. David Zdvořáček (právník ČRS), Dr. Pavel Vejsada (ředitel SRŠ Vodňany), Dr. Karel Mach (předseda ČRS), Radek Zahrádka (člen Rady ČRS, místopředseda ČRS SÚS), Tomáš Kučera (předseda MO Kladruby), Jan Porhansl (hospodář MO Kladruby), Dr. Roman Heimlich (jednatel ČRS)

ČRS v průběhu výstavy přivítal také řadu významných hostů. O prvních setkáních jsme již v průběhu výstavy informovali. ČRS v rámci své výstavní činnosti jedná především se zástupci politické reprezentace, ministerstev i dalších orgánů státní správy, se kterými dlouhodobě spolupracuje. ČRS se chová striktně apoliticky a dobré vztahy se zástupci napříč celou státní správou jsou pro nás prioritní.

DB8B2EAE 6E2D 497A 95AB 9E393FCA28EBSetkání zástupců MO Kladruby se zástupci ČRS

1D771AD7 AF10 4405 A205 13106DEF029BStatutární zástupci ČRS Dr. Karel Mach a Dr. Roman Heimlich se setkali také s předsedou MRS Mgr. Jiřím Ryšánkem

Děkujeme všem návštěvníkům i organizátorům za skvělou atmosféru výstavy a těšíme se v příštím roce na For Fishing 2024.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš