Českomoravská myslivecká jednota slaví 100. výročí. My jako rybáři vnímáme ČMMJ jako významného partnera, který dlouhodobě podporuje svůj obor, přičemž mnoho témat je pro rybáře a myslivce společných. U příležitosti tohoto jubilea zve Českomoravská myslivecká jednota všechny na Myslivecký ples, který se koná 22. 4. 2023 v Brně.

Myslivci jsou stejně jako rybáři součástí platformy hospodářů v krajině, která reprezentuje více než 750 tisíc organizovaných členů z řad rybářů, včelařů, myslivců, lesníků, zemědělců, zahrádkářů a dalších oblastí. Díky této skupině se podařilo společnými silami mimo jiné odrazit původní snahy orgánů ochrany přírody v souvislosti s invazními a nepůvodními druhy omezit hospodaření s hospodářsky významnými druhy. Výsledný kompromis je navíc přijatelný pro ochranu přírody i pro nás jako hospodáře v krajině, což považujeme za velký společný úspěch.

Velkým společným tématem jsou také snahy Evropské unie omezit použití olova, a to nejen jako střeliva či zátěže pro účely sportovního rybolovu. ČRS společně s ČMMJ a dalšími subjekty dlouhodobě deklaruje odmítavý postoj k návrhu zákazu využití olova v rybářství, myslivosti a dalších oblastech.

Společnou problematikou obou svazů je jistě také spolková činnost, která spojuje nejen rybáře a myslivce. Navíc je mezi námi rybáři i spousta myslivců a opačně. V neposlední řadě je nutné zmínit práci s dětmi a mládeží. Stejně jako ČRS tak i ČMMJ má propracovaný systém kroužků a intenzivně pracuje na omlazování členské základny.

Dovolte nám poděkovat Českomoravské myslivecké jednotě za dosavadní spolupráci a popřát mnoho úspěchů do budoucna.

Snímek obrazovky 2023 03 22 103145

Za ČRS Lukáš Mareš