Odbor mládeže Republikové rady ČRS se sešel na svém řádném zasedání. Na programu bylo zejména zajištění Národního kola Zlaté udice, zajištění Letního tábora mládeže Rady ČRS, informace o přípravách Setkání mládeže 2023, informace k soutěži Zlatá udice/Zlatý blyskáč, zajištění mezinárodního setkání vedoucích rybářských kroužků (ČRS/SRZ).

Jednání zahájil a vedl předseda Odboru Jiří Marek, který na úvod seznámil členy s programem a provedl kontrolu zápisu z minulého zasedání. Prvním bodem jednání bylo zajištění Národního kola soutěže Zlatá udice. Členové odboru obdrželi předběžné propozice.  LRU se uskuteční na levém břehu řeky Jizery (revír 411 027). Před soutěží v RT bude umožněn závodníkům trénink.

Letní tábor mládeže Rady ČRS - v současné době jsou naplněna místa Západočeského ÚS, ÚS města Prahy, Jihočeského ÚS, Východočeského ÚS a Středočeského ÚS. Na těchto ÚS jsou v současné době přihlášky zastaveny a nové děti jsou řazeny jako náhradníci. Hlavním vedoucím tábora bude předseda Odboru mládeže Jiří Marek. Zarybnění přilehlého rybářského revíru zajití pro děti Jihočeský ÚS.

PXL 20220805 071048943

Tradiční Setkání mládeže proběhne 1.-3. 9. 2023 v Rekreačním středisku Želivka. Děti budou ubytovány v chatkách a k dispozici bude i hlavní budova. Předběžný program počítá s návštěvou Muzea rekordů v Pelhřimově, kláštera v Želivě, Vodního domu u Hulic a další. Pro děti budou připraveny i soutěže a chytání ryb. Propozice budou zaslány územním svazům v květnu.

Obnovena bude v letošním roce i mezinárodní soutěž Zlatá udice/Zlatý blyskáč. Zástupcem SRZ pro tuto akci je Dušan Jaššo, který byl pro tento bod videokonferenčně na jednání připojen. Soutěž se uskuteční v Ivanke pri Dunaji v termínu 25.-27. 8. 2023. Zástupce slovenské strany představil odboru plán a pravidla závodu. Závod bude složen ze čtyř částí, a to z poznávání ryb, rybolovné techniky (trojboje), LRU feeder (hodnotí se konečná váha 1 g/1 bod) a LRU přívlač (hodnotí se kusy 1 ryba/1 bod). Po obdržení kompletních pravidel, budou zaslána na územní svazy a MRS.

6664

V posledním čtvrtletí tohoto roku se také uskuteční 2. setkání vedoucích kroužků ČRS/SRZ, které by mělo navázat na setkání vedoucích z roku 2019, které se konalo v Žilině. Za ČRS se setkání zúčastní 2 vedoucí za každý ÚS ČRS a za SRZ počítáme předběžně se 14 vedoucími. Na podrobném programu se již pracuje.

Předseda Odboru Jiří Marek závěrem všem poděkoval za konstruktivní a jednání a zasedání ukončil.

Za ČRS Petra Hnízdilová, Lukáš Mareš (foto ilustrační)