Český rybářský svaz jednal včera spolu se zástupcem Rybářského sdružení s Ministerstvem životního prostředí o adaptací Evropských nařízení č. 1143/2014 a č. 708/2007 do národní legislativy. Z jednání plyne jednoznačný záměr MŽP zakázat v budoucnosti používání invazních nepůvodních druhů ryb jako ryb nástražních a zákaz vracení ulovených nepůvodních druhů ryb zpět do rybářského revíru.

Invazní nepůvodní druhy ryb jsou definovány seznamem invazních druhů s významným dopadem na EU, který se zatím týká především střevličky východní a hlavačkovce Glenova. Tento seznam je možné nalézt na:

Karas stříbřitý má tuhý kořínek - snížování jeho početních stavů bude během na dlouhou trať.

Dále je z jednání patrná snaha o vytvoření národního seznamu invazních nepůvodních druhů a management populace karasa stříbřitého. Jeho početní stavy v naší přírodě by měly být sérií různých opatření postupně redukovány.

Pavel Vrána

Rybářský zpravodaj informuje o nejdůležitějších událostech a změnách ve sportovním rybolovu.

Prosinec 2018 Květen 2019
zpravodaj4  kvetenzpravodajsmall