V neděli 17. února se uzavřely brány výstaviště v Letňanech a desátý ročník rybářského veletrhu For Fishing byl oficiálně ukončen.

Každoročně se expozice těší velmi vysoké návštěvnosti z řad příznivců sportovního rybolovu. Letošní ročník navštívilo rekordních 38.000 lidí.

Ve čtyřech halách o rozloze přes 16.000 m2 měli účastníci možnost vyzkoušet tisíce novinek pro nadcházející sezónu od více než 200 vystavovatelů, v rámci doprovodného programu nechyběly desítky přednášek a filmových projekcí. Velkým lákadlem je již druhým rokem obří akvárium, ve kterém probíhají prezentace přívlačových nástrah.

Stejně jaký každý rok nechyběla ani expozice Českého rybářského svazu s bohatou nabídkou výukových předmětů i kolekce oblečení, simulátory zdolávání trofejního úlovku i laserová střelnice kormorána nebo dvěma akvárii s pestrou rybí obsádkou. Od pátku do neděle si návštěvníci také mohli nechat zhotovit portrét od karikaturisty. Více z průběhu výstavy v článku For Fishing 2019: První dva dny za námi.

Vyhlášení nejlepších sportovců ČRS a MRS na For Fishing 2019

Vyhlášení bylo slavnostně zahájeno předsedou ČRS PhDr. Mgr. Karlem Machem Zájem o vyhlášení byl velký i z řad veřejnosti

Celkově získali čeští reprezentanti v mistrovských soutěžích v lovu ryb udicí 7 trofejí a v soutěžích rybolovné techniky 36 trofejí. V posledních letech se již stalo tradicí, že úspěšní sportovci ČRS bývají oceněni ještě jednou, a to na jejich slavnostním setkání v rámci „Vyhlášení nejlepších sportovců ČRS a MRS“ , které se uskutečnilo 16.2.2019, jako doprovodný programu rybářského veletrhu For Fishing.

Čestným hostem byl i Ing. Martin Žižka Ph.D., ředitel Odboru státní správy lesů, myslivosti a rybářství Ministerstva zemědělství PhDr. Otakar Brož, bývalý prezident Evropské rybářské federace (EAF) a MuDr. Josef Doležal, generální sekretář  Mezinárodní federace rybolovné techniky (ICSF)

Již tradičně k těm nejúspěšnějším patří reprezentace ČRS v rybolovné technice. Na Mistrovství světa seniorů konaném ve Švédsku vybojoval tým mužů zlaté medaile, nejlepší z našich mužů byl Jan Bombera, které mu se v soutěži jednotlivců ve vícebojích povedlo zkompletovat celou sadu medailí, a to zlato ze sedmiboje, stříbro z devítiboje a bronz z pětiboje. V soutěži týmů žen obsadily naše reprezentantky třetí místo a získaly tak bronzové medaile. V soutěži jednotlivců pak Kateřina Marková získala titul mistryně světa jak v pětiboji, tek sedmiboji, k tomu překonala o 3 m světový rekord v dálce zátěži.

Kateřina Marková, vícenásobná mistryně světa v RT a nová držitelka světového rekordu

Mistrovství světa juniorů v RT se loni konalo v Polsku. I na tomto šampionátu se čeští reprezentanti předvedli. V soutěži týmů obsadily naše juniorky první místo a odvezly si tak domů zlaté medaile. Stejně úspěšná byla naše reprezentantka Kateřina Roblová, která v soutěži jednotlivkyň získala rovněž zlatou medaili a Kateřina Bílková, která obsadila konečné 3. místo. Tým juniorů si z Polska přivezl bronzové medaile, ale v soutěži jednotlivců se to zase blýsklo, mistra světa se stal Vojtěch Humpál.

Juniorské medailisty ocenil předseda ČRS PhDr. Mgr. Karel Mach

Výborných výsledků dosáhli loni rovněž reprezentanti v lovu ryb na umělou mušku. Na Mistrovství světa v Itálii vybojoval český tým krásné stříbrné medaile. Z Mistrovství světa juniorů si český tým odvezl bronzové medaile.

Juniorští reprezentanti LRU Muška převzali ocenění z rukou předsedy Republikové dozorčí rady Ing. Leoše Křenka, PhD.

Mistrovství Evropy muškařů se loni konalo u nás ve Vyšším Brodě. Náš tým si vedl výborně a získal zlaté medaile jak v soutěži týmů, tak i v soutěži jednotlivců – první příčku obsadil Pavel Chyba. Za zmínku stojí i vystoupení českých muškařek, které v konkurenci všech mužských družstev obsadili celkově čtvrté místo.

Ing. Martin Žižka, Ph.D. během předávání cen zlatým muškařům

Na Mistrovství světa Masters v plavané, které se konalo v Chorvatsku, vybojoval náš reprezentační tým bronzové medaile a konečně na Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí z lodí, konaném v Anglii, obsadil český tým stříbrné pozice a v soutěži dvojic pak získal zlatou příčku – jmenovitě Jan Hubka a Jakub Kolář.

Bronz na MS světa Masters v plavané je obrovský úspěch

Mistrovství světa LRU - přívlač přinesla českým reprezentantům stříbro v týmech a zlato ve dvojicích

Závěr ceremonie patřil dvěma výrazným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj nejen sportovních aktivit Českého rybářského svazu. Ocenění převzal MUDr. Josef Doležal, dlouholetý předseda sportovního odboru RT Rady ČRS a JUDr. Alexander Šíma, emeritní předseda Českého rybářského svazu.

Pro oceněné sportovce i návštěvníky ceremonie z řad veřejnosti bylo na závěr připraveno pohoštění.

Těšíme se na vás na jedenáctém ročníku For Fishing v roce 2020!