Období letních prázdnin je neodmyslitelně spojené s pobytem u vody, což ocení zejména děti. Právě pro ně připravuje Český rybářský svaz bezmála stovku rybářských táborů po celé republice.

Výběr správného tábora je pro řadu rodičů tvrdý oříšek, nabídka je obrovská. Pokud je ale jejich ratolest milovníkem sportovního rybolovu, není zpravidla co řešit. Rybářských táborů, organizačně zajišťovaných Českým rybářským svazem je celá řada, převážně jsou organizovány jednotlivými rybářskými kroužky. Program na nich bývá velmi pestrý - samozřejmě nechybí sportovní rybolov, soutěže a hry, velká část táborů také organizuje v rámci programu přednášky od slavných rybářů a reprezentantů v různých odvětvích sportovního rybolovu

Jeden z nich, organizovaný přímo ÚS města Prahy, proběhl v prvních dvou červencových týdnech na řece Sázavě v obci Horka II. Tento tábor je pozoruhodný už svou historií - jeho pořádání začalo před čtyřiceti lety, posledních 16 let se koná na stejném místě. Děti rybaří nejen na Sázavě, ale i na nedaleké pískovně, která každoročně vydá mnoho svých pokladů - například nádherného sumce albína nebo mnoho kaprů přes deset kilogramů váhy. V rámci programu si děti vyzkoušely například i vysazování ryb, znalostní soutěže, sportovní hry, na přednášku a praktické ukázky dorazili i mistři světa v přívlači, nechyběla ani přednáška o rybích přechodech a malých vodních elektrárnách, které způsobují na revírech řadu problémů.

DSC 0341 1024x683  tabor 1  IMG 1166 1024x683
IMG 1239 1024x683 IMG 1565 1024x683 tabor 3
tabor 1 tabor 1 tabor 1

Zanedlouho startuje i další tradiční tábor, který pořádá Odbor mládeže Rady ČRS ve Smetanově Lhotě. Táborová kapacita je již naplněna a 80 dětí z celé republiky ve věku 7 – 18 let se může těšit na připravený program a spoustu cen, které dětem daroval Tropic Liberec – rybářské potřeby (děkujeme!). Tento tábor je specifický i tím, že velký prostor věnuje i nácvikům rybolovné techniky pod vedením mnohonásobné mistryně světa Kateřiny Markové. Děti si užijí rybařinu nejen na řece Lomnici, která protéká přímo areálem tábora, ale děti si vyzkouší své rybářské dovednosti na Orlíku na Štědroníně. Od 27. července se tak děti mohou těšit na dva týdny plné zábavy i sportovního rybolovu. O jeho průběhu vás určitě budeme informovat.

Všem (nejen) mladým rybářům přejeme mnoho krásných letních zážitků a děkujeme všem vedoucím a instruktorům, kteří ve svém volném čase zajišťují, že letošní léto bude pro děti nezapomenutelné.

Petrův zdar!

Tomáš Kočica