První polovina letních prázdnin je bohužel za námi. Vrcholí sezóna rybářských táborů, proběhla celá řada sportovních šampionátů (čeští reprezentanti na nich zaznamenaly řadu úspěchů!) a s velkým rybářským tlakem je na vrcholu také aktivita rybářské stráže. Novinku v podobě zbrusu nového rybářského serveru také představil časopis Rybářství.

Sportovní události

Letošní mistrovství LRU Feeder bylo díky velmi vysokým teplotám pro 140 závodníků náročnější než obvykle. V kategorii kadetů se nejlépe dařilo Lukášovi Kapustovi, juniorům kraloval Jan Němec. Pro zlato v kategorii žen si došla Lenka Grofová, v kategorii mužů a mistrem ČR pro letošní sezónu se stal Jan Zavřel. V týmech se nejlépe dařilo Preston Feeder team MRK.cz - gratulujeme!

dsc 0831

IMG 20190629 105103

Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice se konalo v Českých Budějovicích. Tento závod je již několik let zařazen i do seriálu Světového poháru v Castingu a těší se tak velké pozornosti nejen českých, ale i zahraničních reprezentantů ze Slovenska, Švýcarska, Rakouska, Slovinska a Německa. Naši reprezentanti potvrdili, že jsou stále na světové špičce a z 21 udělených medailí v sedmi kategoriích jich dokázali získat 15.

Více v aktualitě

U rybolovné techniky ještě zůstaneme; Česká republika hostila ve Frýdku Místku 9. mistrovství světa veteránů v RT. A 19 medailí putuje do České republiky! Největší hvězdou šampionátu byla bezesporu Mgr. Věra Čapková, která v loňském roce oslavila 80 let a velkou měrou přispěla k proslavení české rybolovné techniky na mezinárodním poli. Tato závodnice vybojovala již v roce 1963 pro ČR historicky první zlatou medaili na MS a tehdy utvořila i světový rekord. Celkem získala 17 titulů mistryně Evropy nebo světa, 20 stříbrných a 30 bronzových medailí.

Více v aktualitě

kj

Předseda ČRS Dr. Mach během vyhlášení výsledků MS vet. Casting

A. Buráňová new new

Pozadu nezůstali ani juniorští reprezentanti na Mistrovství světa v rybolovné technice juniorů, pořádaném ve Švýcarsku.  Účast na  mistrovství si v nominačních závodech vybojovala šestice juniorů ve složení Vojtěch Humpál, Josef Luxa nejml., Radek Zavadil, Tobias Kočkár, David Nejd a Milan Sepekář a tři juniorky Kateřina Bílková, Adéla Buráňová a Julie Šulová. Tým pod vedením státního trenéra Karla Světelského a jeho asistenta Mgr. Jiřího Plachého dokázal vystoupat na stříbrnou pozici v kategorii dívek a bronz v kategorii juniorů.

Více v aktualitě.

O fantastický výsledek se postaral tým českých muškařů pod vedením Antonína Peška na Mistrovství Evropy LRU muška v Černé Hoře. V tvrdé konkurenci 100 závodníků z dvaceti zemí skončila česká reprezentace na první pozici!  Novými mistry Evropy pro rok 2019 se tak stávají Antonín Pešek (státní trenér a kapitán výpravy)Luboš Roza, Miloslav Hosenseidl, Lukáš Starýchfojtů a Petr Červenka. Gratulujeme!

Screenshot 20190628 230442 Messenger 01

Akce pro děti a mládež

Nástup na táboře Rady ČRS; předseda Dr. Mach vytvořil samostatný tým

Český rybářský svaz organizuje pro děti a mládež téměř sto rybářských táborů po celé republice - o jejich průběhu jste pravidelně informováni na stránkách jejich organizátorů - územních svazů, místních organizací a rybářských kroužků Ve druhé polovině července začal i tábor Rady ČRS ve Smetanově Lhotě - k jeho průběhu se vrátíme po jeho ukončení v reportáži v průběhu druhého srpnového týdne.

tabor 8

Úlovek účastníků tábora ÚS města Prahy

ochutnávka

Kromě letních táborů také probíhají stovky (téměř tisíc!) akcí pro děti a mládež v průběhu celého roku - soutěže, víkendové akce, závody v lovu ryb...  Nechybí ani společná setkání dětí ze zájmových kroužků napříč jednotlivými koníčky; jedním z nich je i dvoudenní setkání dětí zájmových svazů (rybáři, včelaři, zahrádkáři, chovatelé, myslivci), které navazuje na soutěž Příroda kolem nás. O jeho průběhu se můžete dočíst zde.

včelnice

Časopis Rybářství spouští nový rybářský server

rybarstviČasopis Rybářství jistě znáte v tištěné verzi. Nově je ale spuštěn rybářský server iRybarstvi.czPravidelný přísun aktuálních i užitečných článků, zábavná nebo poučná videa nebo netradiční soutěže o zajímavé ceny. To všechno přináší nová internetová doména časopisu Rybářství.

Čtenáři webu získají také bezplatně přístup k části obsahu, do té doby určenému pouze pro tištěnou verzi časopisu - měsíčně budou zpřístupněny tři články z aktuálního čísla časopisu on-line. O tom, který článek bude zveřejněn, se návštěvníci dozvědí na začátku každého měsíce. Stačí rozkliknout  s aktuálním číslem a sjet po stránce na obsah aktuálního čísla.

Přes web můžete nově posílat soutěžní úlovky do soutěže Nej Nej. Fotka vaší trofejní ryby se navíc zobrazí na webu hned po schválení. A pokud vás něco trápí (nebo třeba těší), použijte Názorník, který je určený pro vyjádření vlastního názoru. Ať už k názorům již uveřejněným nebo vlastním.

Petrův zdar a mnoho rybářských úspěchů ve druhé polovině prázdnin!

Tomáš Kočica