Jak jsme Vás již dříve informovali, proběhlo ve středu 5. února první kolo akce „Ukliďme Orlík“. Akce se zúčastnilo kolem 300 osob a byla primárně zaměřena na zaměstnance všech tří zúčastněných subjektů, tedy podniku Povodí Vltavy, s. p., Českého rybářského svazu, z. s. a Českého svazu ochránců přírody, z. s. Druhé kolo úklidu, určené pro nejširší veřejnost, se bude konat v sobotu 15. února.

DSC 0019

Protože pracovníci sekretariátu Rady ČRS by měli jít příkladem, vyrazili jsme v hojném počtu a zúčastnili se čištění pláže a skal kolem kempu na Radavě, poblíže zámku Orlík. Ruce k dílu přiložili také členové profesionální a dobrovolné rybářské stráže a dobrovolníci z řad široké rybářské veřejnosti, včetně rodinných příslušníků.

IMG 2067 new

DSC 0048  DSC 0049

Jsme hrdí na to, že máme ve svých řadách rybáře a rybářky, kterým není lhostejný stav našich rybářských revírů a neváhají obětovat svůj volný čas a pracovní nasazení bez nároku na finanční odměnu, aby z břehů nádrže odstranili to, co zde zanechali jiní, nebo co sem přinesla voda. Mezi odpadky byly k vidění různé „skvosty“ – pneumatiky, sudy (naštěstí prázdné), lana, igelitové sáčky, kusy železných konstrukcí, grily, plastové i skleněné lahve, obaly od potravin, nástroje, zbytky slunečníků, deštníků, kusy lodí, oblečení dámské i pánské, boty, vlasce, zátěže, nástrahy – dokonce i jeden fotoaparát.

DSC 0016

DSC 0010

DSC 2357 1

Všem zúčastněným tímto děkujeme, svatý Petr nechť se jim odmění bohatými úlovky.

Zároveň si tímto dovolujeme pozvat všechny naše pracovité členy na

druhé kolo čištění ÚN Orlík. Akce se uskuteční v sobotu 15. února od 9:00 do 14:00 h.

Více informací o druhém kole akce „Ukliďme Orlík“ naleznete na:

www.UklidmeCesko.cz

DSC 2341  DSC 2348 1

V případě problémů s registrací, nebo dotazů spojených s konáním akce nám napište či zavolejte.

Kontaktní osobou bude:

Ing. Pavel Vrána, Ph.D.

mobil: +420 728 701 379

SO20 xxxxx POVL20002 LETAK A4 UKLIDME elektronicky 1 v5

fishing 20 300x450 2s

Rybářský zpravodaj informuje o nejdůležitějších událostech a změnách ve sportovním rybolovu.

Prosinec 2018 Květen 2019
zpravodaj4  kvetenzpravodajsmall