Středočeský územní svaz zahajuje 16. 5. 2020 provoz na nové pískovně u Pískové Lhoty, kterou zakoupil loňském roce.

Tato pískovna patří mezi vodní plochy SÚS, na které je celoroční mimopstruhový režim.

Na této vodní ploše mohou odlov ryb provádět držitelé celorepublikové, celosvazové nebo středočeské mimopstruhové povolenky, které je nedílnou přílohou Oprávnění rybníkáře, více ZDE. Bez tohoto oprávnění a potvrzující SMS zprávy (tzv. místenky) v telefonu nelze na pískovně lovit.

V posledních týdnech byly na pískovně provedeny úpravy břehů a jejich stabilizace, úpravy porostů, odstavných ploch pro motorová vozidla, budou tu rozmístěny toalety a odpadkové koše.

Tato plocha v minulosti sloužila v letních měsících i ke koupání občanů žijících v této aglomeraci. Proto bylo rozhodnuto umožnit návštěvníkům pískovny se přijít vykoupat za jasně stanovených podmínek a pravidel. Ty jsou specifikovány v Návštěvním a provozním řádu.

Návštěvníci, kteří budou vstupovat do areálu pískovny, budou za tento vstup platit 40,- Kč na osobu (děti do 6 let zdarma), 50,- Kč pak za vjezd motorového vozidla. POZOR – toto se netýká rybářů, kteří budou mít „Oprávnění,“ pro ně je vstup a vjezd do pískovny ZDARMA!

Návštěvníci – nerybáři budou do pískovny vpuštění pouze v době od 10.00 do 18.00 hod., pak musí pískovnu opustit. Na vše bude dohlížet správce pískovny (bezpečnostní agentura). Na pískovně je zakázáno stanovat, rozdělávat ohně, platí tu zákaz volně pobíhajících psů a jejich koupání, zákaz používání vodních skútrů, paddleboardů, windsurfů, lodí, člunů, vyjma nafukovacích matrací atd.

Pískovna je velice dobře zarybněna, plavou zde nádherní trofejní okouni (0,4+ kg/ks), štiky (2+ kg/ks), candáti (2+ kg/ks) a dva boleni (6 kg/ks), což věříme, že ocení nejeden rybář a zároveň žádáme, abyste k těmto rybám chovali ohleduplně a s patřičným respektem.

Do této vodní plochy byli nasazeni:

• kapři – 4 300 kg o průměrné hmotnosti 3 kg/ks, 1 000 kg o průměrné hmotnosti 1,7 kg/ks, 2 500 kg o průměrné hmotnosti 6+ kg/ks, celkem: 5 800 kg
  • okouni – 100 kg o průměrné hmotnosti 0,4+ kg/ks, 70 kg o průměrné hmotnosti 0,1 kg/ks, celkem: 170 kg
  • štiky – 298 kg o průměrné hmotnosti 2+ kg/ks
  • candáti – 70 kg o průměrné hmotnosti 0,20 kg/ks, 93 kg o průměrné hmotnosti 1,5 kg/ks, 160 kg o průměrné hmotnosti 2+ kg/ks, celkem: 323 kg
  • cejni – 200 kg o průměrné hmotnosti 0,3 kg/ks
  • boleni – 12 kg o průměrné hmotnosti 6 kg/ks

411 983 PÍSKOVNA PÍSKOVÁ LHOTA – Středočeský územní svaz, 12 ha

Odlov lze provozovat na vodní ploše:

Pískovna Písková Lhota (CZ 21166736) v k. ú.

GPS 50.1284511N, 15.0818742E

Celoroční mimopstruhový režim

Provoz zahájen od 16. 5. 2020. Platí zde K60, úlovek kapra od 60 cm se musí okamžitě bez prodlení vrátit do vodní plochy, kde byl uloven. Okoun říční je celoročně hájen. Zákaz lovu z lodě a zavážení návnad a nástrah. Místenku za poplatek 25,- Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HOPIS25 na tel. číslo: 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 25 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“