Informace o konání schůzí výboru MO/ÚS a konání rybářských závodů v souvislosti s Usnesením vlády České republiky ze dne 30. září 2020 č. 958 o přijetí krizového opatření v období od 5. října 2020 do 18. října 2020.

S ohledem na Usnesení vlády České republiky ze dne 30. září 2020 č. 958 o přijetí krizového opatření vám sdělujeme, že zákaz hromadných akcí v počtu vyšším než deset osob ve vnitřních prostorech staveb v době od 5. října 2020 do 18. října 2020 podle bodu I. odst. 1 usnesení vlády České republiky ze dne 30. září 2020 č. 958 o přijetí krizového opatření, se nevztahuje:

• na schůze výborů místních organizací a územních svazů, které jsou podstatné pro chod organizačních jednotek Svazu a zajištění jejich hospodářské činnosti. Tyto schůze jsou považovány dle bodu I. odst. 1 výše uvedeného usnesení vlády za „jiné obdobné činnosti".

Stran pořádání rybářských závodů platí následující pravidlo:

• Rybářské závody, které jsou schváleny Republikovou radou ČRS (viz termínové kalendáře závodů jednotlivých odborů RT a LRU) a za účasti registrovaných sportovců u Českého rybářského svazu, z. s. pro rok 2020, se mohou konat pouze za předpokladu, že sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství nepřevýší 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště; stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných Svazem.

• Místní rybářské závody, pořádané organizačními jednotkami Svazu, které nejsou součástí Republikovou radou ČRS schváleného termínovaného kalendáře závodů jednotlivých odborů RT a LRU, se můžou konat za předpokladu maximálního počtu deseti osob ve vnitřních prostorech staveb a v maximálním počtu dvaceti osob ve vnějších prostorech.