Vážení rybáři, vážené rybářky a přátelé přírody,

ačkoliv je letošní jaro studené a mokré (buďme rádi, alespoň bude nějaká voda pro naše revíry), nová rybářská sezóna je za dveřmi a první jarní paprsky nás pomalu táhnou k vodě.

Rozhodli jsme se proto, že jako rybáři spolu se státním podnikem Povodí Vltavy a ČSOP uklidíme ÚN Orlík a budeme rádi, když se k nám připojíte i Vy.

Není toho třeba mnoho – stačí dobrá vůle uklidit trochu nepořádku kolem sebe.

Jak na to?

• Pojedete-li na ryby anebo jen projít se k údolní nádrži Orlík v termínu od 12. dubna do 2. května, zkuste posbírat odpadky kdekoliv na březích této nádrže.
  • Odpadky umístěte do igelitových pytlů na dobře viditelném místě nad břehovou linií, protože přehrada se bude napouštět, tak ať nám sesbírané odpadky zase neodnese voda.

Není to těžké, viďte? A ten dobrý pocit z pomoci přírodě i těm, kteří přijdou po Vás se nedá za peníze koupit...

Jak se zapojíme my?

• V průběhu 10 dnů po skončení úklidu budeme ve spolupráci s rybářskou stráží a dobrovolníky postupně projíždět břehy nádrže s loděmi (ano, pojedeme úplně celý Orlík) a budeme nakládat odpadky, které jste posbírali.
  • Tyto odpadky pak odvezeme na skládku a necháme ekologicky zlikvidovat.

A aby se Vám lépe pracovalo, můžete se ve dnech úklidu každý pátek (16. 4., 23. 4., 30. 4.) od 8.00 do 17.00 hod. nebo podle domluvy zastavit u nás na středisku ČRS Štědronín, Štědronín 7 (GPS: 49.4161806N, 14.1842650E) a my Vás vybavíme pracovními rukavicemi, pytli, desinfekcí na ruce a drobnými upomínkovými předměty (plakáty s rybami, živočichy, rostlinami, pexeso, omalovánky, magnetky) jako poděkování za Vaše úsilí.

V určené pátky Vám vydá rukavice, pytle a desinfekci p. Václav Zeman – mobil: 606 123 576, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě dotazů Vám bude k dispozici p. Pavel Vrána – mobil: 728 701 379, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

dole

S ohledem na platná protiepidemiologická opatření je akce rozložena do delšího časového úseku. Tímto předcházíme možnosti shromažďování se většího počtu lidí na jednom místě v jeden den. Přesto apelujeme na účastníky akce, aby dodržovali všechna platná protiepidemiologická opatření, především užívání ochranných prostředků, dezinfekcí, bezpečných rozestupů, všechna státem nařízená omezení pohybu osob v rámci ČR apod.