Středisko ČRS Štědronín na Orlické přehradě většinou slouží zejména pro rybářskou rekreaci, jako zázemí pro rybářskou stráž s kotvištěm služebních lodí a probíhá na něm řada jednání vrcholných svazových orgánů.

Dne 18. listopadu však zažilo naše středisko tak trochu jiný den - v rámci již tradiční spolupráce nás přijeli navštívit studenti Střední rybářské školy z Vodňan.

Po přivítání s předsedou ČRS Dr. Machem a jednatelem ČRS Ing. Heimlichem jim pracovníci sekretariátu Rady připravili sérii odborných přednášek o hospodaření na rybářských revírech a o rybářské stráži. Zpočátku bylo trochu chladno a tak všem přišel k chuti horký čaj z připravených termosek. Po přednáškách následovala porce čerstvě připraveného guláše, pečení buřtíků nad ohněm a zábavné odpoledne se závody v lovu ryb přívlačí a na položenou.
Studenti obsadili břehy i připravené loďky, podzimní slunce nakonec protrhlo cáry mlhy a nálada byla výborná. Rybolovné klání pokračovalo až do pozdního odpoledne. Podzimní dny jsou však krátké a tak když se slunce naklonilo k obzoru, došlo k slavnostnímu nástupu a vyhlášení vítězů, pro které jsme připravili drobné ceny. Návdavkem jsme ještě připravili pro všechny studenty malý dárek na rozloučenou, aby cítili, že u nás jsou mezi svými.

IMG20211118135947

Po rozloučení každý z pracovníků dlouho hleděl za odcházejícími žáky.
Není to snad tak dlouho, co jsme procházeli branou Střední rybářské školy ve Vodňanech jako čerství absolventi - a přeci se to zdá jako věčnost. Snad z nich jednou vyrostou dobří rybáři, kteří budou s hrdostí šířit slávu našeho cechu a školy, která nedávno oslavila 100 let od svého založení.

IMG20211118140136 new
Za několik dnů přišlo poděkování od ředitele školy, Ing. Dubského, které nás moc potěšilo - všichni si ho ještě pamatujeme jako našeho dobrého učitele, kterého jsme měli rádi.

Věříme, že se akce povedla k radosti mladších i starších, studentů, pracovníků ČRS i učitelů. Také doufáme, že jí dříve či později zase zopakujeme, jen studenti budou jiní a s nimi konec konců i přehrada, neb nevstoupíme dvakrát do téže řeky...

Pavel Vrána, hospodářský odbor Rady ČRS

IMG20211118152628 new