Vážené rybářky, vážení rybáři,

dovolujeme si Vás informovat, že na základě Usnesení Republikové rady ze dne 7. dubna 2022 byla statutárními zástupci ČRS předsedou Dr. Karlem Machem a jednatelem Dr. Romanem Heimlichem podepsána Smlouva o dílo a poskytování služeb provozní podpory na Rybářský informační systém (RIS) se společností Asseco Central Europe.

Podpisu smlouvy předcházel téměř dvouletý proces přípravy zadávacích dokumentací, výběrového řízení a jeho následného vyhodnocení, analytických schůzek se zástupci územních svazů a vybraných místních organizací s cílem přesně definovat požadavky na jednotlivé oblasti informačního systému.

8B1C4915 192C 44EE A716 C8D1ED40C006

RIS bude zabezpečovat nejen vedení evidence členské základny a prodej povolenek, ale také veškerý informační servis týkající se revírů a rybochovných zařízení, zarybňování, statistik úlovků, sportovní agendy a řady dalších oblastí rekreačního rybolovu i hospodaření na svěřených revírech. Přímý přístup do RIS bude mít nejen sedm územních svazů a téměř 500 místních organizací, ale také více než čtvrt milionu našich členů a držitelů povolenek k lovu ryb.

Pro rybáře tak RIS přinese zjednodušení komunikace a podporu při plnění členských povinností (jednodušší nákup známek, povolenek, vedení evidence docházky, odevzdávání sumářů úlovků). Rybáři budou mít okamžitý přístup k aktuálním informacím o revírech, každý rybář si bude moci zobrazit historii svých úlovků, členských příspěvků, brigád a mnoho dalších informací, které doposud nebyly pro rybáře dostupné.

Součástí přechodu na RIS bude dle plánu také mobilní aplikace pro členy a webové rozhraní (portál), které nahradí současné webové stránky ČRS.

V následujících čtyřech měsících budou probíhat analytické schůzky s analytiky a programátory Asseco Central Europe, na jejichž výstupech bude celý RIS postaven. Pilotní provoz funkcionalit první etapy systému bude zahájen na jaře roku 2023 a během léta pak bude probíhat migrace všech dat ze současně využívaných systémů do RIS. Na podzim roku 2023 bude spuštěn ostrý provoz, do kterého již budou plně zapojeny všechny místní organizace Českého rybářského svazu.

O postupu prací na tvorbě RIS budeme rybářskou veřejnost pravidelně informovat. Další závěry Republikové rady budou standardně zveřejněny v příštím týdnu.

Petrův zdar!