Reprezentace České republiky v lovu ryb udicí (přívlač ze břehu) se intenzivně připravuje na letošní mistrovství světa, které se koná v Itálii.

V tomto týdnu (28. 4. – 1. 5.) začíná Mistrovství světa v přívlači ze břehu. MS se v roce 2022 koná v Itálii, konkrétně na horské řece Biferno v provincii Campobasso, regionu Molise.

Bez názvu

Vzhledem k loňskému netradičnímu termínu MS v Bulharsku (začátek září) byl čas na přípravu velmi omezený. Závodníci se tak museli orientovat pouze na mimopstruhové vody s výskytem pstruha duhového. I přes toto omezení proběhla dvě soustředění, a to na řekách Úpě a Vltavě. Na těchto soustředěních se vždy sejde celý tým, který čítá 15 závodníků, kteří se utkají o čtyři místa na mistrovství světa a jedno místo náhradníka. Soustředění vždy probíhají přesně podle pravidel a nastavení MS (FIPS). Trenérem státní reprezentace je Jan Kropáček, manažerem výpravy Libor Hakl.

IMG 0383

Po těchto kláních známe sestavu na Mistrovství světa 2022:

Dan Kop (vicemistr světa z roku 2019 z Francie)

Michal Čepelák (letos to bude jeho 16. MS v kariéře)

Jan Nový

Martin Svoboda

Jan Libjak (náhradník)

IMG 0380

Průběžné informace, reportáže a výsledky z MS můžete sledovat na Facebooku reprezentace - Czech Spinning Team. Český rybářský svaz je dlouhodobým partnerem sportovních reprezentantů a v jejich činnosti je podporuje nejen finančně.

Nezbývá než popřát naší reprezentaci hodně štěstí a Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová