Poslední dubnový den letošního roku zahájila rybolovná technika mládeže svou venkovní sezónu. Jarní kolo ligy mládeže pořádala MO ČRS Bohumín. Ligové soutěže patří pravidelně mezi klíčové závody především pro mladé účastníky, kteří se seznamují se závodní nervozitou a porovnávají se s ostatními soupeři, s nimiž budou bojovat o reprezentační nominaci. Do nejvýchodnější části republiky dorazilo 11 týmů, celkem 42 závodnic a závodníků.

Pro účastníky byly připraveny nejdříve terčové disciplíny, v nichž se nejlépe předvedl kroměřížský Ondřej Honzírek, který na žádné z nich neminul ani jednou. Na dálkových disciplínách uspěli dva tahouni loňského reprezentačního týmu. Litovelský Jan Bombera ml. se v mušce dálce dostal jako jediný přes hranici 55 metrů oběma hody a druhého nejlepšího závodníka v této disciplíně za sebou nechal o čtrnáct bodů v součtu dvou nejdelších hodů. Na zátěži dálce se pro změnu představil kdyňský David Nejdl, který jako jediný dostal svou zátěž za hranici 70 metrů a druhého nejlepšího závodníka překonal po přepočtu o pět a půl bodu.

Nejlepší výsledek však udržel skvělý terčař Ondřej Honzírek, který také jako jediný překonal v pětiboji hranici 500 bodů. Jednalo se ale o soutěž družstev, kde rozhodoval součet pětibojů všech závodníků v družstvu, soutěž tak nakonec vyhrál tým západočeské Kdyně. Na druhém místě skončila Ostrava a třetí domácí Bohumín.

09 vychodni cechy

11 stupne vitezu

Za ČRS Lukáš Mareš (foto: Karel Kobliha, Jiří Plachý)