V termínu 13. – 15. 5.  proběhlo v jižních Čechách XXXIV. mistrovství ČR v lovu ryb udicí – muška na řece. Pořadatelem šampionátu byl ČRS, Jihočeský ÚS a Muškařský klub RSK České Budějovice, akce se konala s pověřením Rady ČRS.

Závod se odehrál na řece Vltavě na úseku ve Vyšším Brodě (revír Vltava 28 – 423 041), uživatelem tohoto pstruhového rybářského revíru je Jihočeský ÚS. Soutěž probíhala v souladu s platnými soutěžními a závodními řády ČRS.

Bez názvu

Závod probíhal v kategoriích týmy, muži a ženy, přičemž muži chytali dvě kola, ženy čtyři. Závodníky po celou dobu doprovázelo nádherné slunečné počasí. Lovil se především pstruh potoční, jelec tloušť, jelec proudník, méně pstruh duhový. Z nástrah se nejlépe osvědčily jemné nymfy a místy bodovala i suchá muška.

V soutěži týmů si nejlépe vedl tým Jihočeského ÚS, na druhém místě skončil tým Západočeského ÚS a třetí Středočeský ÚS. V jednotlivcích v kategorii mužů bral zlato Lukáš Starýchfojtů (MRS), stříbro František Kouba (JčÚS) a na bronzové příčce skončil Vlastimil Král (ZpčÚS). Na první pozici v kategorii žen se umístila Tereza Rutová (ÚSMP), druhá byla Kateřina Švagrová (JčÚS) a třetí místo vybojovala Eliška Marková (MRS).

PHOTO 2022 05 16 08 41 11

Ceny úspěšným závodníkům předávali jednatel Jihočeského ÚS Jiří Marek a předseda ČRS Dr. Karel Mach. Držitelům cenných kovů gratulujeme k úspěchu a všem závodníkům děkujeme za účast. Poděkování patří rovněž pořadatelům mistrovství, zejména garantovi závodu Dr. Milanu Hladíkovi a hlavnímu rozhodčímu Dr. Karlu Křivancovi.