Západočeský územní svaz připravil 23. 6. pro sluchově postižené děti dopoledne plné her a soutěží s rybářskou tématikou. Akce se zúčastnily děti ze Základní školy pro sluchově postižené v Plzni.

Děti si mohly vyzkoušet nejen disciplíny z rybolovné techniky, ale také další soutěže včetně poznávání ryb a živočichů. Součástí byla i přednáška a lov ryb pod vedením státního trenéra juniorů (U20) v plavané pana Václava Loudy, a tak měli malí účastníci možnost shlédnout i několik druhů ulovených ryb.

030

Kromě vlastních soutěží byl pro všechny návštěvníky akce k dispozici i simulátor zdolávání trofejního úlovku. Virtuální lov ryb si tak mohly užít nejen děti, ale možnosti zdolat trofejní rybu neodolaly ani paní učitelky.

036

Děti byly z rybářského dopoledne nadšené a odnesly si na památku i drobné dárečky. Zážitky dětí dokládají i střípky z následné komunikace s rodiči dětí: "Děkujeme za pěkný zážitek pro děti, Tádík měl radost z dárku"; "Vojta se moc bavil, jen chtěl prý větší rybu"; "Takhle nadšeného Matyho jsem dlouho neviděla, kluci plavou ve vaně s rybami." Paní učitelky na závěr také obdržely do školy i další výukové materiály pro děti.

054

Poděkování patří vedoucímu odboru mládeže Západočeského územního svazu Jiřímu Podskalskému, zaměstnancům sekretariátu, Václavu Loudovi i všem ostatním, kteří se na akci podíleli.

036

Akce byla částečně podpořena z dotace MŠMT Specifické aktivity pro rok 2022 - snižování dopadů pandemie Covid-19 na děti a mládež.

Za ČRS Lukáš Mareš (foto: Petr Nekola)