Již tuto neděli startuje na jihu Čech letošní ročník rybářského tábora, který pořádá odbor mládeže při Radě ČRS. Tábor se koná tradičně ve Smetanově Lhotě nedaleko města Písku.

Termín rybářského tábora připadl v tomto roce na 31. 7. - 13. 8. 2022. O tábor je z řad malých rybářů velký zájem, letošní ročník bude co do počtu účastníků, který se blíží stovce, vůbec největší v historii tohoto tábora. Navíc kapacita byla vyčerpána už na začátku dubna a tradičně se zde sejdou děti ze všech koutů republiky.

IMG 0484

Letošní dětský rybářský tábor je nabitý i co se týká programu. A na co se mohou děti těšit? I tentokrát bude jejich pobyt provázet celotáborová hra, letos na téma Survivor! Během akce jsou pro děti připraveny zajímavé přednášky s praktickými ukázkami, namátkou můžeme zmínit Miroslava Poupu ze Západočeského ÚS, který dětem ukáže lov velkých kaprů na boilies, tábor navštíví pracovníci Poříční policie, kteří představí práci s drony a potápěčským vybavením a ichtyolog ČRS Pavel Vrána zavítá s dětmi do rybího světa USA. Rovněž je pro děti připravena rybolovná technika pod vedením mnohonásobné mistryně světa Kateřiny Markové.

PXL 20210802 120842096 2

Malí účastníci budou mít k dispozici rybolov, a to jak na místní říčce Lomnici, tak v nedalekém středisku ČRS Štědronín na přehradě Orlík. Připraven je také výlet včetně plavby lodí po orlické přehradě a jistě se děti nevyhnou ani noční stezce odvahy. Celý tábor budou provázet další soutěže a turnaje, a to jak sportovního, tak vědomostního charakteru.

PXL 20210803 072741238

Hlavním vedoucím tábora je předseda odboru mládeže při Radě ČRS a jednatel Jihočeského ÚS Jiří Marek. Poděkování patří nejen jemu, ale i ostatním vedoucím a všem, kdo se na přípravě tábora a celého programu podíleli.

DJI 0026

Přejeme dětem krásné počasí, příjemnou zábavu a Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš