Letošní setkání rybářské mládeže proběhlo v termínu 2.-4. 9. 2022. Odborem mládeže Rady ČRS a Odborem mládeže Východočeského ÚS byla pro letošní rok pověřena pořádáním této každoroční akce MO ČRS Jaroměř.

Do Jaroměře přijelo 42 dětí a 14 vedoucích napříč všemi územními svazy ČRS. Na zahájení setkání přijeli děti pozdravit statutární zástupci ČRS předseda Karel Mach a jednatel Roman Heimlich a také předseda Východočeského ÚS Václav Horák

PHOTO 2022 09 02 21 26 11

PHOTO 2022 09 02 21 26 12

Pro mladé účastníky setkání byl připraven bohatý program, kde v pátek v podvečer navštívili historickou část pevnosti Josefov, kde si ve dvou skupinách za doprovodu průvodců prohlédli rozsáhlé podzemní chodby.

V sobotu celá skupina přejela do Dvora Králové nad Labem, kde je čekal bohatý program i se soutěží v zoologické zahradě. Všechny potěšila projížďka v Safaribusu, kde při prohlídce do autobusu nahlídly žirafy i se svými dlouhými krky, které se ochotně nechaly i pohladit.

PHOTO 2022 09 04 18 26 19

V odpoledních hodinách jsme navštívili rybářské zařízení v Jaroměři, Dolní Dolce. Zde děti předvedly rybářské znalosti při rychlostní štafetové soutěži v lovu ryb. Večer bylo provedeno vyhodnocení soutěží ze zoo a z rybolovu s umístěním 1. Jihočeský ÚS, 2. Středočeský ÚS, 3. Severočeský ÚS, 4. Západočeský ÚS, 5. ÚS města Prahy, 6. Moravskoslezský ÚS a 7. Východočeský ÚS. Všechny děti obdržely jako odměnu drobné dárky a upomínkové předměty.

PHOTO 2022 09 04 18 27 33

PHOTO 2022 09 04 18 27 34

V neděli ráno navštívila celá skupina Záchrannou stanici pro zraněné volně žijící živočichy v Jaroměři, která je v provozu již od roku 1998 a ročně poskytuje péči cca 500 poraněným zvířatům, které pak po uzdravení vrací zpět do přírody. Mladí rybáři pracovníkům stanice předali několik desítek kg obilnin a šrotu, aby i svým dílem pomohli k záchraně zraněných živočichů.

PHOTO 2022 09 04 18 25 40

Závěrem za ČRS děkujeme Jaroslavu Červenému za organizaci setkání, poděkování patří také členům Odboru mládeže Východočeského ÚS, jmenovitě Jaroslavu Kynčlovi, Zdenku Novotnému, Ivanovi Pavlíčkovi, a také členům výboru MO ČRS Jaroměř.

Jaroslav Červený (předseda Odboru mládeže VčÚS), za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová

Bez názvu

Akce byla částečně podpořena z dotací MŠMT.