Pražská rybářská organizace, zabývající se sportovním rybolovem, byla pod názvem „První rybářský klub v Praze“ založena již v roce 1886. Nástupcem tohoto spolku je současný Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy, jehož základním posláním je péče o řádný výkon rybářského práva, ochrana přírody, čistoty vod a životního prostředí.

Pražští rybáři v roce 2018 sdružují 57 místních organizací s celkovým počtem 36 798 členů,z toho 33 139 dospělých členů, 615 mládeže od 16 ti do 18 ti let a 3 044 dětí do 15 ti let.

Hospodaří na 48 revírech o délce 454 kilometrů a výměře 2390 hektarů. Vykonávají rybářské právo na dalších 5 ti revírech Republikové rady ČRS o délce 74 km a výměře 2 436 hektarů.

Pražské (územní) povolenky proto v současnosti opravňují jejich držitele k lovu na 53 revírech v celkové délce 528 km a výměře 4 826 hektarů.

Vedle rybářských revírů pražský územní svaz ještě obhospodařuje 145 hektarů chovných rybníků, kde se věnuje odchovu řady druhů ryb včetně nedostatkových a chráněných.

Roční zarybnění 2390 hektarů revírů Územního svazu města Prahy obsahuje spektrum minimálně20 druhů ryb a pohybuje se kolem částky 24 miliónů Kč.

V mezistátních soutěžích v lovu ryb udicí a rybolovné technice dosahují pražští rybáři mnoho úspěchů, v některých disciplínách jsou i mistry Evropy a světa.

Pro mladé rybáře pražská organizace pořádá každoročně letní tábory a závody ve sportovním rybolovu.Pražský územní svaz také udržuje mnohaleté přátelské styky s rybářskou sportovní organizací v Budapešti. Každoročně probíhají mezinárodní závody v lovu ryb udicí mezi nejlepšími závodníky družstev Prahy a Budapešti. Období let 1886 - 2018 představuje 132 let významné práce rybářů pražské organizace ve prospěch sportovního rybářství nejen v českých zemích ale i za hranicemi našeho státu. Představitelé této organizace měli v každé době zásadní vliv na tvorbu zákonných předpisů o rybářství a jsou trvalými obhájci prosazování společného hospodaření a rybolovu.

 

   Web  Kontakt  Revíry  Mapa 

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Zpravodaj ČRS

Rybářský zpravodaj 3x ročně informuje o nejdůležitějších událostech a změnách ve sportovním rybolovu.

2019
Květen    
kvetenzpravodajsmall    
2018
 Únor  Červen Prosinec
zpravodaj2 zpravodaj3 zpravodaj4

 


Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok