Vážení rybáři, dovolujeme si upozornit na transparentní účet, který byl zřízen Územním svazem pro severní Moravu a Slezsko pro všechny, kteří chtějí přispět k co nejrychlejší obnově Bečvy po ekologické havárii. Veškeré finanční prostředky na tomto účtu budou čerpány výhradně na pokrytí vzniklých škod na řece Bečvě.

"Pro náš územní svaz je to také ztráta citová, neboť při péči o toky využíváme lidských zdrojů bez nároku na finanční ohodnocení a mnohdy při plnění zákonných povinností produkujeme rybí násady vlastními silami s cílem vytvořit vhodné podmínky pro výskyt a zdárný vývoj a udržení jednotlivých rybích druhů, zachovat vyváženou věkovou a druhovou skladbu a strukturu rybích společenstev s důrazem na podporu původní a přirozené rybí obsádky.
Jelikož dosavadní odhad škod jen na rybí obsádce, včetně našich nákladů na likvidaci uhynulých ryb jdou již dnes do desítek miliónů korun, obrací se výbor našeho územního svazu na všechny, kdo mohou přispět jakoukoliv finanční částkou s prosbou o pomoc.
Vaše finanční dary lze zasílat na náš transparentní účet u Raiffaisenbank 35036038/5500
Pohyby na transparentním účtu jsou všem přístupné zde.
Případným dárcům předem děkujeme." Ing. Pavel Kocián, předseda; Ing. Rostislav Trybuček, jednatel