Vážení partneři, dovolujeme si touto cestou poděkovat za celoroční spolupráci, která nám velkou měrou pomáhá zachovat sportovní rybolov jako jeden z nejrozšířenějších koníčků v České republice. Máme velkou radost, že i díky podpoře ze strany ministerstev a krajů v letošním roce našlo cestu k rybařině také rekordní množství dětí - v posledních deseti letech jejich počet setrvale stoupá.

Vážíme si dlouhodobé podpory, která umožňuje nejen zachování národního legislativního rámce, přiznivého pro výkon rybářského práva, ale také směřuje k řešení důležitých problémů, které rybáře stále trápí a do budoucna trápit budou - ať už je to smysluplný management rybožravých predátorů nebo některé plány Evropské unie na omezení podmínek sportovního rybolovu například formou zákazu olova. Významou pomocí je také možnost čerpání některých dotačních titulů - například na mimoprodukční funkce rybářských revírů, které slouží k vysazování ohrožených druhů ryb, nebo titulů podporující práci s dětmi a mládeží. Důležitým úspěchem, kterému předcházely měsíce jednání se zástupci Ministerstva zemědělství, je také zařazení plánovaného Rybářského informačního systému RIS do pracovního plánu sběru dat ČR, který nám dává možnost ucházet se o financování RIS z veřejných zdrojů. Důležitou výzvou, na které jsme připraveni ve spolupráci s vámi nadále pracovat, je nastavení kontrolních i krizových mechanismů tak, aby se minimalizovalo riziko a dopad mimořádných znečištění vodních toků. Oceňujeme také vstřícný přístup ministra Brabce, který přislíbil zefektivnění kontrolních mechanismů  - pilotním projektem bude umístění automatického kontrolního systému kvality vody na postiženém úseku řeky Bečvy.

Panu premiérovi a příslušným orgánům státní správy rovněž děkujeme za ponechání možnosti výkonu rybářského práva i v období nouzového stavu.

Do nového roku 2021 přejeme pevné zdraví a mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě!

132370378 2113665652103401 5188225802342270632 o
  Předseda ČRS dr. Mach a jednatel ing. Heimlich po předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem
 749c59a0 2df1 4a52 bbd6 e0fe065639ef  dde5932a bb06 4ca6 af06 6bb7d215719a
 s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem  s místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěchem Filipem