Vážení rybáři,

nadále čekáme na vyjádření Ministerstva zdravotnictví stran pravidel výkonu rybářského práva při současných epidemiologických opatřeních.

Doporučení Českého rybářského svazu bylo dnes v odpoledních hodinách potvrzeno tiskovou zprávou Ministerstva zemědělství (1. 3. 2021), ve kterém Ministerstvo zemědělství rovněž důrazně apeluje na rybáře i myslivce, aby byl individuální lov prováděn pouze v rámci území bydliště. Ministerstvo zemědělství 2.3.2021 zpřesnilo tuto informaci ve smyslu povolení lovu ryb udicí pouze na území obce, kde má rybář bydliště. Výkon funkce rybářské stráže není omezen

Na základě vyjádření Ministerstva zemědělství ze dne 2.3.2021 jsou povoleny rovněž ty činnosti v rybníkářství, které nelze odložit (např. výlovy rybníků a zarybňování). Vztahuje se na ně výjimka vyplývající z Vládního usnesení č. 216 z 26. 2. 2021, bod II. odst. 2, která stanovuje ze zákazů podle bodu I výše zmíněného usnesení tuto výjimku - zajištění péče o zvířata. Při výlovu rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.

Další informace v záležitosti Vám poskytneme ihned, jakmile to bude možné!

Děkujeme za pochopení.

 

Zpráva MZe ze dne 2.3.2021:

Výstřižekmze2

 

Zpráva MZe ze dne 1.3.2021:

screen MZE


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok