Vážení rybáři,

dovolujeme si Vás upozornit na informaci Ministerstva vnitra, které má gesční odpovědnost za kontrolu dodržování mimořádných opatření, uvedené na portálu covid.gov.cz.

Dle tohoto vyjádření je lov ryb na udici povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště; zároveň je ale rybaření vyňato ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59 (denní doba lovu je v březnu 5:00 - 22:00).

Výkon funkce rybářské stráže není omezen. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit (např. zarybňování).

V případě jakýchkoliv změn Vás budeme ihned informovat!

Prosíme Vás o důsledné dodržování všech platných vládních opatření.

Výstřižek MV

Zdroj: Portál Ministerstva vnitra, https://covid.gov.cz/situace/spolkova-cinnost/rybareni