Blíží se 16. červen a s ním dlouho očekávané zahájení sezóny lovu dravců. Řada vyznavačů přívlače a lovu dravých ryb již týdny promýšlí strategii, dokupuje výbavu a brousí háčky do vysokého lesku. Ani my jsme nezaháleli. Masivní nasazování začalo již v průběhu jarních měsíců, aby ryby stačily v nádrži zdomácnět, dorůst a přihodit nějaký ten kilogram váhy. Postupně jsme pro vás navezli stovky metráků ryb - včetně candátů, štik a sumců, přesně tak, jak si to přes 55 kilometrů dlouhá přehrada zasluhuje.

Neusnuli jsme na vavřínech a vysazování dravců stále běží i v těchto dnech, minulý týden jsme vezli candáty, nyní vezeme úhoře a sumce – a hlavně – budeme pokračovat.

IMG 9106

Na jaře vysazené štiky se již stihly v nádrži "zabydlet" a tiše číhají na svých stanovištích

Péče věnovaná výběru rybích násad a především jejich další rozvoz za pomoci lodního parku ze střediska ČRS Štědronín prokazatelně přináší ovoce. Osvědčila se také managementová opatření v podobě zavedené minimální délky nástražní rybky 15 cm, kterou společně chráníme dospívající dravce, abyste v budoucnu zažili bohatší úlovky ryb v trofejních velikostech.

IMG 9080

Velikost a doba vysazení candátů je rozhodující. U candáta dáváme silnou rybu, která se po vysazení ocitá v záplavě drobných potravních rybek, takže roste doslova jako z vody...

Údolní nádrž Orlík je známá především úlovky candátů, včetně kusů v trofejních velikostech. Jen za loňskou sezónu se zde chytilo 5 347 ks candátů o celkové hmotnosti 9,3 tuny. K tomu bylo uloveno přes 1 000 ks štik o hmotnosti téměř 2,2 tuny a také více než 1 600 ks sumců o celkové hmotnosti 8,2 tuny. Mimo to se chytily stovky kilogramů u hladiny hlučně lovících bolenů a vypasených okounů. Již nyní je všude vidět drobný plůdek a mezi skalami se ozývá beztrestné šplouchání hodujících dravců.

Jestliže patříte k těm, kdo v noci z 15. na 16. června nemohou dospat a těší se, až uslyší v ranním oparu první ostré švihnutí prutu a svist šňůry či vlasce mezi očky, přijměte naše pozvání na údolní nádrž Orlík, ke kterému Vám přejeme „Petrův zdar!“