Na Mistrovství světa národů v plavané, konaném v Peschiera del Garda v Itálii  v termínu 6. – 10.9.2021, odjel českou republiku reprezentovat tým ve složení Aleš Flanderka, Radek Hron, Petr Klásek, Josef Konopásek, Ladislav Konopásek, Roman Pokorný ml., státní trenér Roman Pokorný st. a asistenti trenéra Michal Marek a Luca Pergreffi. Mistrovství probíhalo na řece Mincio v těsné blízkosti jezera Lago di Garda.

Po tvrdém boji, kdy výsledek nebyl jistý do posledního kola, se díky skvělé spolupráci podařilo naší reprezentaci po několika letech navázat na medailové úspěchy, a to dokonce dvakrát. Česká republika se umístila na druhém místě v soutěži družstev a bronz v kategorii jednotlivců si odváží Petr Klásek. Výsledek je o to cennější, že o konání Mistrovství se rozhodlo teprve cca měsíc před jeho zahájením a družstvo tak na přípravu nemělo mnoho času.
Závodníkům, trenérům i asistentům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci ČRS.

foto1 new