V termínu 8. – 12. září 2021 se uskutečnila výstava Natura Viva, zaměřená na myslivost, rybářství a včelařství. Přestože bylo v letošním roce vystavujících i návštěvníků o trochu méně, akce se vydařila.

Stánek ČRS jako již tradičně nabízel možnost odborných konzultací, bohatý sortiment drobných propagačních materiálů a prodejních předmětů (rybářské metry, trička, čepice, samolepky, pexesa, plakáty, kalendáře a rozšířenou nabídku rybářských knih - od těch pro nejmenší rybáře i nerybáře, až po úzce specializované monografie pro profesionály). U nejmenších mělo úspěch akvárium se živými sladkovodními rybami z povodí Labe, dorost ocenil věrný simulátor zdolávání ryb a laserovou střelnici na kormorány, které obsluhovali studenti Střední rybářské školy ve Vodňanech.

IMG20210908112323

Stánek ČRS přišlo navštívit také velké množství politiků, kteří vnímají rybáře sdružené v Českém rybářském svazu jako důležité partnery. Svojí návštěvou nás poctil premiér Andrej Babiš, 1. vicepremiér Jan Hamáček, místopředseda vlády Karel Havlíček, ministr zemědělství Miroslav Toman, náměstci ministra zemědělství Patrik Mlynář a Pavel Veselý, ale i další zástupci ministerstva zemědělství, například  Ladislav Skopal a pracovníci Odboru státní správy lesů, myslivosti a rybářství. Dále jsme na stánku ČRS mohli přivítat předsedu Zemědělského výboru PSP Jaroslava Faltýnka, místopředsedy zemědělského výboru PSP Pavla Kováčika a Zdeňka Podala, tajemníka Zemědělského výboru PSP Tomáše Vrbu, zastupitelku Středočeského kraje paní Jaroslavu Pokornou Jermanovou, předsedkyni Výboru pro zdravotnictví PSP Věru Adámkovou, dále předsedu Českomoravské myslivecké jednoty Jiřího Janotu, starostu města Lysá nad Labem Karla Otavu a místostarostku Romanu Fischerovou. Na stánek se přišla podívat i řada významných zástupců územních svazů a další hosté.

IMG20210911113153

Zástupci ČRS s přítomnými hosty prodiskutovali problematiku obhospodařování rybářských revírů a problémy, se kterými se v současné chvíli potýkáme na celorepublikové úrovni (např. škody způsobované rybožravými predátory, nedostatek vody, zásahy do koryt toků). Byly diskutovány možnosti společného postupu při hledání řešení, čerpání finančních prostředků z jednotlivých operačních programů a spolupráce v odborných skupinách a komisích.

IMG20210911105430

26. ročník výstavy Natura Viva zakončily slavnostní fanfáry trubačů a my věříme, že se za rok opět sejdeme v hojném počtu, abychom se mohli potkat jak se zástupci partnerských organizací, tak s řadou z Vás.

IMG20210912134252

Největší radost z výstavy měli ti nejmenší

IMG20210912132051

Účast ČRS na veletrzích a výstavách v roce 2021 byla podpořena ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím dotačního programu MZe Vzdělávání a propagace v rámci projektu Podpora celospolečenských aktivit ČRS na úseku vzdělávání, propagace a výstavní činnosti.