První víkend v září se konalo v Zadní Třebáni, jako již tradičně, Setkání rybářské mládeže. Historie pořádání této akce, kde se potkávají družstva dětí všech územních svazů ČRS, sahá do 70. let minulého století. Pořadatelem je vždy jeden z územních svazů, který pro děti připraví program. Většinou se jedná o různé soutěže, výlety nebo exkurze. Tato akce nemá plnit jen vzdělávací a sportovní účel, ale především má sloužit k navázání nových přátelství mezi dětmi ze všech koutů republiky, které se jej účastní. Tento ročník byl trochu jiný, a to nejen v tom, že jej dvakrát po sobě pořádal Územní svaz města Prahy, za co mu patří velké poděkování, ale především díky dlouhé přestávce způsobené Covidem, kdy se nemohly děti ani vedoucí setkávat. Možná i proto byla atmosféra na setkání protknutá spoustou smíchu, pohody a přátelství.

Pořadatele, mezi kterými bychom chtěli vyzdvihnout práci především Josefa Mareše, Jana Uhlíře a Anety Tvrdé, připravili pro účastníky velmi nabitý program.

Příjezd byl v pátek odpoledne a na programu bylo seznámení s IZS a soutěže, které připravily pro dětí právě záchranné složky. Soutěžilo se ve střelbě na cíl, poskytnutí první pomoci, záchraně tonoucího, v hasičském útoku a dopravních znalostech.

V sobotu se účastníci vydali vlakem do Prahy, kde se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina měla na programu laser game, Souboje mezi svazy byly opravdu napínavé. Druhá skupina vyrazila na Petřín, kde navštívili rozhlednu a zrcadlové bludiště, ale to byl jen začátek  Následovala hra v podobě hledání kešek, plnění různých úkolů a hledání indicií. Kdo došel po souřadnicích do cíle a vyluštil hádanku byl vítěz. Po společném obědě se skupiny vystřídaly. Po příjezdu a večeři následovala hra Co na to táborníci, která byla poslední bodovanou soutěží.

V neděli čekal na účastníky setkání výlet na Karlštejn s výkladem o životě Karla IV. a vyhlášení výsledků soutěžního klání. Vítězem se stalo družstvo Středočeského územního svazu, kterému tímto gratulujeme. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a především pořadatelům, za perfektně zorganizované Setkání rybářské mládeže.

Oddělení sportu a mládeže

IMG 20210903 185427