Ve dnech 9. – 12. září 2021 organizace ČRS MO Kladruby zorganizovala soustředění širšího výběru reprezentace ČR handicapovaných rybářů v plavané na středočeském revíru ČRS MO Týnec nad Labem, který svou bohatou rybí obsádkou a charakterem toku evokoval řeku Sávu ve slovinském Radeče, kde proběhne letošní MS.

Děkujeme členům místní organizace v Týnci za několikadenní dokonalou přípravu lovných míst a zajištění přístupu k vodě. Středočeskému územnímu svazu patří dík za celoroční podporu a poskytnutí zázemí na veškerých akcích pořádaných naší organizací. Soustředění se osobně účastnil předseda ČRS LRU v plavané a zástupce SÚS pan Radek Zahrádka, který motivoval závodníky a teamu popřál mnoho úspěchů na MS ve Slovinsku. Jsme zavázáni Českému rybářskému svazu, který akci posvětil a uvolnil finanční prostředky, díky nímž jsme mohli soustředění realizovat.

Třídenní soustředění bylo mířeno především na praktickou dovednost, která byla doplňována teorií v praxi. Závodníci byli školeni státním trenérem Vladimírem Vyslyšelem v osvojování veškerých možných dovedností a technik lovu na děličku, která bude ve Slovinsku s největší pravděpodobností dominovat. Alchymie výběru správného krmení byla tentokrát plně v režii státního trenéra. Závodníci byli seznámeni s technikami navazování, s výběrem správného materiálu a „bižuterie“.  Praktickou část soustředění vyplnil první den trénink, ve druhém a třetím dnu již probíhal regulérní závod dle pravidel FIPS mezi širším kádrem reprezentace. Vítězem se stal úřadující mistr světa Radim Kozlovský, stříbro získal mj. olympijský medailista z Tokia ve stolním tenise Petr Svatoš a bronz si odvezl Emanuel Vyhlídal. I výsledky tria Omamik, Krym a Seidl byly chvályhodné, ale na bednu to nestačilo. Po slavnostním vyhlášení vítězů byla trenérem reprezentace sdělena nominace na MS ve Slovinsku, kterého se budou účastnit pánové Kozlovský, Svatoš, Vyhlídal, Omamik a Krym.

Náš dík v první řadě patří asistentům, které oslovuje trenér reprezentace, a kteří jsou většinou sami předními a zkušenými závodníky mezi „zdravými“ rybáři v plavané. Bez jejich zkušeností by handicapovaní rybáři nebyli schopni podávat nadstandardní výkony. Jejich pomoc je nezbytná a jsme potěšeni, že ve svém volném čase a zdarma pomáhají! Děkujeme, Markéto, Luboši a Míro! Další dík patří členům ČRS MO Kladruby, kteří neúnavně zajišťovali zázemí celé akce a byli pravou rukou i nohou závodníků a celého teamu.

Můžeme konstatovat a z řad závodníků máme potvrzeno, že průběh soustředění byl pro všechny přínosem, závodníci načerpali mnoho nových poznatků a zkušeností. Věříme, že je všichni závodníci zúročí na nadcházejícím mistrovství světa ve Slovinsku, kde budeme bojovat o mety nejvyšší. Držte nám v týdnu od 4. -9. 10. 2021 palce!

Za organizační team

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Soustředění handicap 2021 16Soustředění handicap 2021 16Soustředění handicap 2021 16Soustředění handicap 2021 16Soustředění handicap 2021 16