Aktuální povolená denní doba lovu je: 05:00-22:00 na MP revírech a 7:00-17:00 na P revírech.

Nejčastěji hledané: MP revíry, P revíry, Rybářský řád, Rybářský kalendář

Konec listopadu se již tradičně nese ve znamení posledních výprav na pstruhové rybářské revíry. Doufáme, že jste si letošní sezonu užili a podařilo se vám ulovit mnoho krásných ryb. Těm z vás, kteří se k vodě ještě dnes nebo zítra chystáte, přejeme, abyste ji zakončili pěkným úlovkem. Svou letošní sezonu nám níže okomentoval i úspěšný závodník Pavel Chyba.

Připomínáme, že v průběhu listopadu je na pstruhových rybářských revírech povoleno chytat pouze na umělou mušku, a to v době mezi 7 a 17 hodinou. Mezi nejčastější úlovky patří pstruh duhový a siven, kteří jsou do pstruhových revírů pro rybáře pravidelně vysazovány v konzumních velikostech. Na řadě revírů je velká šance potkat se také s lipanem podhorním. Pstruh obecný je v tomto období hájen - ačkoli se jeho úlovku nedá úplně vyhnout, prosíme rybáře o velmi šetrnou manipulaci a minimum stresování například kvůli focení. Pstruzi obecní jsou hájeni z důvodu probíhajících výtěrů a jejich cílený lov by měl být pro každého správného pstruhaře v tomto období nepřijatelný.

PD

lipan new  PD new new

„Letošní poslední víkend na pstruhových vodách jsem strávil jako již několikátý rok s kamarády v Orlických horách. Někdo dráždil dravce na Pastvinské přehradě, někdo vyrazil na nedalekou Moravu, já jsem zůstal věrný řece Orlici. Po dlouhých letech jsem opět zažil, jaké to je brodit se k vodě ve sněhu, nádhera. Vody teklo opravdu málo a byla jako led, ale přesto se mi podařilo chytit pár menších lipánků a krásně vybarvených duháčků.

Celkově z mého pohledu byla sezóna spíše o menších rybách, ale po jarním covidovém omezení jsem byl vůbec rád, že se člověk dostal k vodě. Měl jsem pár vycházek, které jsem si opravdu užil a pochytal spousty ryb. Ať už to bylo na Vltavě, Doubravě, Orlici, Chrudimce či Svratce, každá chvíle u vody se počítá a nezbývá, než se těšit co přinese sezóna nadcházející.“

Pavel Chyba, mistr světa a mistr Evropy v lovu ryb na umělou mušku

PD

Všem milovníkům muškaření přejeme úspěšné zakončení pstruhařské sezóny a trpělivost do 16. dubna, kdy se pstruhové revíry opět otevřou sportovnímu rybolovu.

Petrův zdar!

Objednávky zde