Vážení rybáři, vážené rybářky, přátelé přírody,

nová rybářská sezóna ještě pořádně nezačala, a tak se nabízí prostor trochu pomoci přírodě.

Podobně jako v předchozích letech jsme se rozhodli, že jako rybáři přiložíme ruku k dílu a spolu se státním podnikem Povodí Vltavy a Českým svazem ochránců přírody uklidíme ÚN Orlík.

Budeme rádi, když se k nám připojíte i Vy.

Není toho třeba mnoho – stačí dobrá vůle uklidit trochu nepořádku kolem sebe.

Jak na to?

• Pojedete-li na ryby anebo jen projít se k údolní nádrži Orlík v termínu od 14. března do 3. dubna, zkuste posbírat odpadky kdekoliv na březích této nádrže.
  • Odpadky umístěte do igelitových pytlů na dobře viditelném místě nad břehovou linií, protože přehrada se bude napouštět, tak ať nám sesbírané odpadky zase neodnese voda.

Je to snadné - a ten dobrý pocit z pomoci přírodě i těm, kteří přijdou po Vás se za peníze nedá koupit...

Jak se zapojíme my, jako organizátoři akce?

• V průběhu 10 dnů po skončení úklidu budeme ve spolupráci s rybářskou stráží a dobrovolníky postupně projíždět břehy nádrže s loděmi (ano, projedeme břežní partie po obvodu celé nádrže Orlík) a budeme nakládat odpadky, které jste posbírali.
  • Tyto odpadky pak odvezeme na skládku a necháme ekologicky zlikvidovat.

A aby se Vám lépe pracovalo, můžete se ve dnech úklidu každý pátek (18. 3., 25. 3., 1. 4.) od 8.00 do 17.00 hod. (nebo podle domluvy) zastavit u nás na Středisku ČRS Štědronín, Štědronín 7 (GPS: 49.4161806N, 14.1842650E) a my Vás vybavíme pracovními rukavicemi, pytli, desinfekcí na ruce a drobnými upomínkovými předměty (plakáty s rybami, živočichy, rostlinami, pexeso, omalovánky, magnetky) jako poděkování za Vaše úsilí.

V určené pátky Vám vydá rukavice, pytle a desinfekci p. Václav Zeman – mobil: 606 123 576, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě dotazů Vám bude k dispozici p. Pavel Vrána – mobil: 728 701 379, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předem děkujeme všem, kdo se zapojí do této prospěšné akce!

Zároveň si Vás dovolíme touto cestou s předstihem informovat, že letos s úklidem zdaleka nekončíme.

Na podzim dojde k mimořádnému snížení hladiny ÚN Orlík a tak si dáme další kolo úklidu - o všem budete včas informováni.

znak2 znak3