Republiková rada ČRS se sešla 5. května 2022 na pravidelném zasedání. Klíčovým tématem bylo zajištění národního kola Zlaté udice, Letního tábora mládeže ČRS a setkání mládeže, dále projednání aktuálních oblastí k RIS a příprava XIX. Republikového sněmu ČRS.

Předseda odboru mládeže Republikové rady ČRS p. Marek přednesl informace k národnímu kolu Zlaté udice, které proběhne 17. – 19. 6. 2022 ve Vodňanech. Pořadatelem je Jihočeský ÚS, mimo soutěže je pro účastníky připraven i doprovodný program. Rovněž informoval o přípravách na Letní tábor mládeže ČRS, který se uskuteční 31. 7. – 13. 8. 2022 ve Smetanově Lhotě. O tábor je enormní zájem, všechna místa jsou již obsazena. Tábor bude podpořen z dotace MŠMT. V termínu 2. – 4. 9. 2022 proběhne také setkání mládeže ČRS v Jaroměři, přičemž pořadatelem je Východočeský ÚS. Program bude složený ze soutěží a exkurzí. ČRS také obdržel pozvání na setkání a ocenění organizací pracujících s dětmi a mládeží v oblasti ochrany přírody, které se uskuteční v Senátu Parlamentu ČR.

Republiková rada ČRS schválila přípravu dokumentace pro stavební řízení, inženýring a dokumentace pro provedení stavby a pro následné zahajovací stavební práce v rozsahu rekonstrukce koupelna s WC v rekreační budově ČRS, sauna s koupelnou v budově ČRS služby, s. r. o. a sklep pod udírnou.

Předseda ČRS Dr. Mach informoval o probíhajících přípravách XIX. Republikového sněmu ČRS, který proběhne v termínu 24. 9. 2022 v konferenčních prostorech Floret v Průhonicích. Pokračují práce na přípravě tištěné zprávy o činnosti za volební období 2018-2022 pro XIX. Republikový sněm ČRS.

Předseda Republikové dozorčí rady Dr. Křenek seznámil členy Republikové rady ČRS s kontrolou směrnic a metodických pokynů Sekretariátu a Republikové rady ČRS týkajících se mzdové agendy a kontrolou vedení pokladny cenin. Konstatoval, že směrnice a interní pokyny jsou dostačující, jsou plněny a nebylo shledáno závad a nedostatků. Ve vedení pokladny cenin ani v jejich účtování nebyly shledány nedostatky.

Republiková rada ČRS projednala možné varianty financování RIS. Po důkladném prodiskutování této problematiky bylo dohodnuto dopracování variant a přesunutí projednání tohoto bodu na další zasedání. Republiková rada ČRS rovněž schválila kompetence Řídícího výboru RIS a metodiku odměňování pracovních orgánů RIS. V současné době probíhají intenzivní práce pracovních skupin pro jednotlivé oblasti systému.

Předseda hospodářského odboru Republikové rady ČRS p. Horák informoval o jednání hospodářského odboru, přičemž stěžejními body bylo plnění postupu zarybňování a činnost rybářské stráže na revírech Republikové rady ČRS za rok 2021 a návrh plánu zarybnění na rok 2022 či podpora populací karase obecného.

Republiková rada ČRS schválila účast Ing. Vrány a finanční příspěvek v rámci konání Symposia PERCIS-V o okounovitých rybách. Dále odsouhlasila podání žádosti na mezinárodní federaci ICSF o pořadatelství MS juniorů a kadetů RT v Českých Budějovicích v roce 2023. Byla schválena úprava Směrnice Republikové rady ČRS pro organizování sportovní činnosti v ČRS a Statutu činnosti sportovních odborů lovu ryb udicí a rybolovné techniky při Republikové radě ČRS. Do funkce předsedy odboru LRU položená při Republikové radě ČRS byl jmenován Aleš Suchánek.

Další zasedání Republikové rady ČRS se bude konat 2. června 2022.

Přehled o podstatnějších aktivitách funkcionářů a pracovníků Rady ČRS konaných od minulého zasedání:

Účast

Místo jednání

Účel jednání

7. 4.

Praha

Podání žádosti ČRS v dotačním programu 17. Podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů 2022

11. 4.

Heimlich, Vrána, Ličko, Kočica, Mareš, Kočica

Porada garantů RIS

12.4.

Videokonference – příprava naučné stezky se zájmovými svazy na Natura Viva 2022