Podzimní závody dospělých u kladrubských rybářů

Již tradičně jsme obdrželi zprávy z MO ČRS Kladruby o uspořádaných závodech. Velice děkujeme jejich autorům a v tomto článku zveřejňujeme dopis týkající se podzimních závodů dospělých, dětské podzimní závody jsou publikovány v samostaném příspěvku. Přejeme kladrubským rybářům do budoucna mnoho dalších úspěšných akcí.

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby!

Dovolte, abychom Vás informovali o podzimních kladrubských závodech v roce 2022 na nádrži Záhorské.

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI.

Tak jak se již stalo tradicí i na letošní podzim si pro Vás MO Kladruby připravila na třetí říjnový víkend Podzimní rybářské závody dospělých a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře.

„Bohužel“ tradiční bylo i podzimní deštivé počasí, které s přestávkami skrápělo Záhořák a jeho okolí.

Před závodem bylo nachystáno 37 míst, ale pravděpodobně výše zmíněné počasí zapříčinilo to, že se závodu zúčastnilo 22 rybářů (3 rybářky a 19 rybářů). Po rozlosování míst a přípravě v 9:00:00 „kladrubského času“ začalo 5ti hodinové klání. Filip Řábek zápolení začal pěkně zhurta, když hned ve 2 minutě zdolal kapra. Čímž nás všechny ostatní ujistil, že letos to vážně bude brát. Bohužel jsme všichni záhy (po cca 20 minutách) zjistili, že podzim bude jako každý rok o pár rybách. Všichni tedy zkoušeli všechno. Někteří byli úspěšnější, ostatní zkoušeli i nemožné. Jediná jistota nás všech je dobře zásobený kiosek a gril s udírnou, které měli na starosti Kadli a Pavlíček. Přeháňky se střídaly a konec závodu se kvapem blížil. Rybáři, kteří měli to štěstí a smočili podběrák, byli celkem v klidu, ale někteří z těch „bezrybek“ začali brzdit čas a modlit se, alespoň za jeden pěkný záběr. 14 hodina nastala a závod byl tím ukončen. Po velmi rychlém sečtení výsledků, kdy se celkem ulovilo 43 ryb (kapři, pstruzi, amuři), bylo jasné, že s 6ti rybami a součtem 213 cm vyhrál Martin Kovář s pomocníkem Toníkem. Druhý s délkou 178 cm (5 ryb) se umístil Petr Krym, který třetího Miloše Hirmana překonal o pouhé 4 centimetry. Skvělý výsledek zaznamenal Tomáš Veselý, který se umístil na 4té pozici se 157 centimetry. Umístění na dalších pozicích naleznete ve výsledkové listině.

Mezi ženami se na prvním místě s dvěma rybami (94 cm) umístila Gabriela Tauberová, která zároveň vylovila největší rybu závodu. Druhé místo obsadila Iva Hlavatá (1 ryba 51 cm) a na 3. místě skončila Jitka Zrnová.

Prvních 10 rybářů bylo oceněno hodnotnými cenami od našich sponzorů Saenger, Delphin, Nikl, Tropic fishing. Po ukončení závodu se podával výborný hovězí guláš z lorny Standy Komendy. O sladkosti a zákusky se postaralo pekařství Mařenka a vlašimská pekárna Turek.

Celkovým vítězem letošních tří závodů se stal Martin Kovář, který obdržel pohár pro vítěze, putovní pohár a hodnotnou cenu v podobě echolotu LOWRANCE od společnosti Wavy boats.

I přes nevlídné počasí a menší množství ulovených ryb si všichni sobotu u vody užili a spokojení se vraceli domů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem členům naší MO, našim podporovatelům a kamarádům za přízeň a pomoc.

Samozřejmě velké poděkování patří všem sponzorům za krásné a hodnotné věcné ceny  nejen za náš poslední závod v tomto roce, ale za celoroční podporu - Českému rybářskému svazu, dále Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi,  ABF-ForFishing, Wavy Boats - LOWRANCE, FOX, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Havlů, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, Rybářský rozcestník a další.

Výsledkové listiny a fotografie z tohoto závodu zasíláme v přílohách a jsou zveřejněny na našich FB a web stránkách www.handicap-rybari.cz nebo www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Přejeme klidný konec letošního roku, šťastné Vánoce a v novém roce 2023 hlavně hodně zdraví.

Těšíme se na Vás u vody v roce příštím.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Petr Krym, Jan Porhansl, Tomáš Kučera