Pohár předsedy ČRS v lovu kapra zná své vítěze

V neděli 17.10. byl slavnostně ukončen čtyřdenní kaprařský maraton - Pohár předsedy ČRS v lovu kapra, který se stejně jako v předchozích letech konal na revíru Rady ČRS Veslařský kanál Račice. Oproti většině kaprařských závodů má tato soutěž význačné specifikum - bodování probíhá podle pravidel FIPSed, nehodnotí se tedy pouze dvě nejtěžší ryby (jak je v podobných závodech zvykem), ale započítávají se všechny bodované ryby - kapři a amuři nad 1,5 kilogramu váhy. O tom, že byly ryby při chuti, nejlépe svědčí celkový počet úlovků - 31 dvoučlenných týmů dokázalo ulovit přes 1500 bodovaných ryb o váze přesahující 4 tuny!

Závody provázela nepřízeň počasí, chlad a opakující se deště prověřily odhodlanost každého týmu. Závodníci neměli příliš prostoru na odpočinek - posuďte sami, nejúspěšnější tým během závodu ulovil 198 bodovaných ryb! Nejtěžší rybou závodu se stal více než 11ti kilový kapr.

Veslařský kanál Račice je pro pořádání tohoto typu závodů ideálním revírem, a to nejen díky skvělému zarybnění, ale také díky relativně vyrovnaným podmínkám pro všechny závodníky; na většině lovných míst je podobná hloubka a profil dna, závodníci tak nemohou příliš spoléhat na štěstí a k přilákání ryby musí využít všechny své zkušenosti.

2117049 0a6af

Po čtyřdenním zápolení byly výsledky jasné - s celkovým počtem 198 bodovaných ryb o váze 560,8 kilogramů zvítězil tým MO Chrudim - Handy line (sektor A), na druhém místě se umístil tým MO Brandýs n. Labem Bejs Fish s úlovkem 163 ryb o váze 452,8 kg a bronzovou pozici záskal tým MO Olomouc - Black Carp (140 ryb, 367 kg).

2117424 9e67c

2117425 191e1

Ceny závodníkům předal předseda ČRS dr. Mach spolu s jednatelem ing. Heimlichem.

2117427 d87b6

V rámci závodů se podařilo podpořit také dobrou věc - mezi závodníky se podařilo vybrat téměř 40 tisíc Kč, které putují ke tříleté Natálce z blízkých Račic, která statečně bojuje s genetickým onemocněním. Více o podpoře Natálky si můžete přečíst v článku časopisu Rybářství.

Děkujeme všem sponzorům, kteří poskytli ceny pro závodníky, i celému realizačnímu týmu v čele s Miroslavem Poupou a těšíme se na příští ročník závodu!

Podrobné výsledky jsou k dispozici zde; průběh jednotlivých dnů naleznete také v reportážích Časopisu rybářství (První den závodu Pohár předsedy ČRS přinesl nepříjemný déšť a kapra přes 11 kgPohár předsedy ČRS, den druhý: Prokletý konec kanálu, 350 ulovených ryb a úžasná noc pro některé týmyPohár předsedy ČRS, den poslední: Rybáři ulovili 1506 ryb o hmotnosti téměř 4 tuny)

Kompletní fotogalerie ze závodu je k dispozici zde.