Přelstít candáta je jednou z největších rybářských výzev. Proto rozhodně neuškodí, když si o těchto rybách zjistíte co nejvíce informací. V říjnovém Rybářství jich najdete víc než dost. Na jeho dalších stránkách se pak dozvíte mýty a pověry muškaření, naučíte se vázat úspěšného streamera, lít vlastní průběžné olůvko nebo se vydáte do belgické Babylónské rybí věže.

Oblíbený seriál Tomáše Matýska, který monitoruje trofejní úlovky, se tentokrát zaměřil na „céčko“, jak candátovi mnozí rybáři přezdívají. V rozsáhlém textu a přehledných tabulkách se dozvíte všechno potřebné. Jaké jsou nejúspěšnější měsíce v jeho lovu, ideální maximální a minimální teploty, množství denních srážek, intenzita slunečního svitu nebo například nejvhodnější fázi měsíce.

RY10 18 26 candat1

Zjistíte také, které rybolovné techniky jsou při lovu candáta nejúspěšnější, jaké typy revírů jsou pro ulovení trofejního kusu nejvhodnější (včetně rozlišení velikosti stojaté vody i říčního toku), zjistíte nástrahu, se kterou byli rybáři úspěšní a nakonec získáte dva bonbonky: prozradíme vám názvy nejlepších revírů pro lov trofejních candátů a také seznam padesáti největších úlovků od roku 1973. Samozřejmě dosažených pouze na revírech ČRS a MRS.

RY10 44 45 musky1

Říjnové číslo si oblíbí rybáři, kteří svou výbavu rádi obohatí kousky vlastní výroby. S ostříleným muškařem Filipem Apjárem se naučí navazovat streamer vranku a o lovu velkých ryb na tuto nástrahu se také mnohé dozví. Všemi mastmi mazaný Milan Tychler vám ukáže, jak si vylít vlastní průběžné olůvko a máte-li manuální práci skutečně rádi, zkusit si můžete vyrobit také vlastní svítidlo na pruty.

RY10 48 50 prelom1

RY10 46 47 svetlo1

V dalších článcích zjistíte první poslední o lovu z bellyboautu, přečtete si článek o rovnovážně sluchovém ústrojí ryb, objevíte belgickou Babylónskou rybí věž nebo se naučíte vařit kapra na kopru.

RY10 58 63 prelom1

Předplatné Rybářství pro sebe či známé zařídíte snadno na https://irybarstvi.cz/predplatne/. V e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/# si můžete objednat také samostatný výtisk říjnového čísla.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství