Východočeský územní svaz ČRS Hradec Králové organizuje sportovní rybolov ve 102 mimopstruhových rybářských revírech o celkové rozloze 3694 ha a ve stejném počtu pstruhových rybářských revírech o rozloze 829 ha a celkové délce 1382 kilometrů. Výše uvedené revíry spravuje 97 místních organizací, které sdružují dohromady více jak 37000 členů včetně mládeže. Územní svaz hospodaří jak na tekoucích vodách, tak na uzavřených vodních nádržích, jezerech, propadlinách vzniklých těžbou, rybnících, odstavných ramenech a tůních. Osu říční sítě tvoří řeky Labe a Orlice s významnými přítoky, kterými jsou: Úpa, Metuje, Loučná, Chrudimka a horní tok Jizery. V povodí těchto řek se nacházejí atraktivní vodní nádrže Rozkoš na Náchodsku, Seč na Chrudimsku a Pastviny na Ústeckoorlicku. Územní svaz se může pochlubit druhou nejrozsáhlejší sítí pstruhových revírů v republice.

Na mimopstruhových revírech vodních nádrží se loví převážně kapr, cejn a dravé ryby, hlavně štika a candát. Na říčních revírech k těmto úlovkům přibývají typicky říční druhy ryb jako jsou parma, tlouš?, podoustev či bolen. Na horních tocích řek najdeme pstruhové revíry s hojným zastoupením lososovitých druhů ryb: pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní a siven americký. S úhořem se můžeme setkat ve všech typech vodního prostředí.

Východočeský územní svaz ČRS Hradec Králové z finančních prostředků získaných prodejem povolenek osazuje svěřené rybářské revíry podle stanovených hospodářských plánů. Hodnota vysazovaných ryb se pohybuje každoročně kolem 17 miliónů korun. Celkem je vysazováno 24 druhů ryb, z nichž nejvíce je zastoupen kapr 333 000 kusů, 310 tun a pstruh obecný 212 000 kusů.

Každý rok se ve východočeských revírech sportovním rybolovem sloví více jak 514 tun všech druhů ryb, z toho 201 000 ks - 407 tun kapra, 9 900 ks - 18 tun štiky, 49 000 ks 14tun pstruha obecného, 19 000 kusů – 7 tun pstruha duhového a 11 000 kusů – 3,5 tun lipana.

Rozmanitá nabídka dobře zarybněných revírů ve východních Čechách se těší na Vaší návštěvu.

Web  Kontakt Revíry MP a P Mapa