Hlavním tématem listopadového časopisu Rybářství je koi herpesviróza. S chladnoucím počasím se mnozí rybáři zaměřují na lov dravých ryb a my poradíme, jak přelstít oblíbené candáty.

hlavni fotka

Koi herpesvirózna (KHV) získala v létě velký mediální prostor. Veronika Piačková z Fakulty rybářství a ochrany vod v Českých Budějovicích ve svém článku shrnuje, o jaké onemocnění se jedná, koho postihuje, jak ho diagnostikovat a poukazuje například i na to, jak si v boji s touto zatím nevyléčitelnou chorobou stojí ostatní evropské státy.

candát

Candát je ryba, která nepřestává naše rybáře okouzlovat. Není se co divit. Nejen, že se jedná o nádhernou rybu, která má vynikající maso. Navíc není úplně jednoduché ho přesvědčit, aby zaútočil na naši nástrahu. Experti Josef Jehlička a Milan Tychler vám k tomu ale poskytnou nejeden tip.

orlice

Jste lační po neokoukaných revírech? Vyzkoušejte Orlici! Byli jsme se na ní podívat a parádně jsme si zachytali! Řeka je to opravdu krásná, ve vodě navíc naleznete nejenom hojné zastoupení krásných reofilních ryb, ale také pěkné štiky. Podrobnější informace naleznete v rubrice Kam na ryby.

svagrova 1

Kateřina Švagrová se už na stránkách Rybářství nedávno objevila se svým Pankáčem Pacifiku. Tentokrát vypráví o své výpravě do Argentiny, kde se rozhodla lovit mořské pstruhy. Ulovila krásné kousky. Navíc se setkala tváří v tvář s bojujícími divokými býky a zjistila, že když člověk letí do Jižní Ameriky, je lepší se dvakrát přesvědčit, že máte zamčený kufr…

Přeji všem příjemné čtení a připomínám, že se na stránkách irybarstvi.cz objevují každý měsíc tři odemčené články z aktuálního čísla Rybářství. A pokud byste si chtěli Rybářství pro sebe nebo pro někoho blízkého objednat předplatné k Vánocům, můžete to udělat tady.

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství