Komu by se nezamlouvalo, že na jeho vlastnoručně vyrobenou nástrahu zaútočí ryba? V lednovém Rybářství startují hned dva seriály, které vám mohou při výrobě takových nástrah pomoci. Jeden se zabývá domácí výrobou wobblerů, druhý vlastní produkcí mušek. Kromě toho se dozvíte, jak probíhal Republikový sněm ČRS nebo jaká jsou rizika spojená se zahraniční rybářskou výpravou.

Když si rybář prohlíží dokonalý tvar wobbleru, když zkoumá jeho pevně umístěnou lopatku a dokonalé zbarvení, možná by ho ani nenapadlo, že něco podobného si může vyrobit sám. Možná bude potřeba trochu zručnosti nebo trpělivosti, ale toho druhého máme jako rybáři dost a zručnost člověk získá časem. V lednovém Rybářství startuje seriál, který vám pomůže tuto výzvu zdolat.wobblery

Další seriál s podtitulem Udělej si sám vede populární muškař Filip Apjár, s jehož pomocí se naučíte vázat základní mušky. V úvodním dílu, podobně jako Jiří Rážek u výroby wobblerů, seznamuje čtenáře s vybavením, bez kterého se při výrobě mušek neobejdete.

musky II

Na listopadovém Republikovém sněmu schválili delegáti všech sedmi územních svazů nové Stanovy. Jak průběh hlasování probíhal a jaké nejdůležitější změny Stanovy přinášejí?

RY01 10 13 snem1

Kromě seriálů týkajících se výroby vlastních nástrah startuje ještě jeden seriál. Profesor Petr Spurný se v něm bude zabývat fascinujícím světem biologie ryb. Jejich schopností přizpůsobovat se specifickému prostředí, úžasným přeměnám v průběhu vývoje nebo neuvěřitelnou regenerační schopností.

V dalších článcích si můžete projít rizika spojená se zahraničními výpravami nebo retrospektivní článek o proslulé Vaňhově rybí restauraci na Václavském náměstí. Na 100 stranách se tradičně věnujeme mnoha dalším tématům.

Lednové číslo Rybářství si můžete objednat pod tímto odkazem a my vám ho zašleme poštou. Předplatné si můžete zařídit zde.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství