Návod k využití e-sumáře úlovků pro zpracovatele povolenek ČRS

1) Přihlašte se na internetové adrese „ sumar.rybsvaz.cz “ pomocí zaslaného e-mailu a hesla.

1

2) Pro vložení nového úlovkového lístku stiskněte „vložit sumář úlovků“

2

3) Do pole „Číslo povolenky“ zadejte číslo povolenky - manuálně nebo čtečkou čárového kódu.

  • Systém automaticky doplní data o povolence - kdo ji vydal, jakou má platnost, druh a věkovou kategorii.
  • Pokud se jedná o krátkodobou povolenku (v čárovém kódu povolenky není uveden údaj s rokem platnosti), systém ji vyhodnotí jako platnost rok 2000. To je v pořádku, ponechte tento údaj.

 

3

4) Do pole „Přidat revír“ vepište číslo revíru a stiskněte „enter“. Systém vyhodnotí a doplní název daného revíru dle aktuální databáze.

  • Číslo revíru zadávejte bez mezer (např. 481501)
  • Pokud se jedná o podrevír, zadejte číslo podrevíru bez mezer za číslo mateřského revíru - např. podrevír č.1 (Nepomucký) revíru č. 401018 bude zadán číslem 4010181.
  • Systém automaticky doplní název revíru (podrevíru).

 

6

 

5) Do tabulky u zadaného revíru vyplňte údaje ze sumáře úlovků. Mezi jednotlivými poli u revíru se pohybujete buď klávesou „enter“, nebo pomocí myši.

  • U každého zadaného revíru je nutné mít uvedenou alespoň jednu docházku!
  • Pokud je zadán více než jeden revír, v zápatí se kalkulují kontrolní součty, které by měly odpovídat stavu v sumáři úlovků.
  • Pokud byla u příslušného revíru provedena kontrola rybářskou stráží, zadáváte čísla odznaku (odznaků), oddělené čárkou.

 

8

6) Po vyplnění údajů z příslušného revíru zahájíte zadávání dat dalšího revíru vyplněním jeho čísla a tlačítkem „přidat revír“.


7) Po vyplnění kompletního sumáře povolenky ukončíte zadávání tlačítkem „uložit“ (přejde do seznamu vámi zpracovaných povolenek s možností zpětné úpravy), nebo „uložit a zadat další“ (přejde k zadání nového sumáře úlovkového lístku).

 

V případě dotazů technického rázu prosím kontaktujte uživatelskou podporu prostřednictvím níže uvedeného formuláře, případně v pracovní dny na telefonním čísle 725430242.

Technická podpora - formulář

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok