Práce s dětmi a mládeží

dam

Práce s dětmi a mládeží je jednou ze stěžejních činností ČRS. Probíhá v zájmových kroužcích a klubech při místních organizacích ČRS a ve spolupráci s domy dětí a mládeže a základními školami (v rámci ČRS je evidováno kolem 600 kroužků, ve kterých se dětem věnuje na 800 vedoucích). Svaz podporuje rozvoj vědomostí a pozitivního vztahu k rybářství, přírodě a životnímu prostředí a dává prostor k příjemnému a zdravému trávení volného času dětí a mládeže.

Zlatá udice

ZU

Zlatá udice je unikátní soutěž s tradicí od roku 1974 pro děti a mládež, která kombinuje závody v lovu ryb udicí, znalostní disciplíny i rybolovnou techniku. Probíhá v průběhu roku v kvalifikačních místních a územních kolech a vrcholí Národním kolem. Soutěže se účastní každoročně téměř 1.500 dětí.

Více o Zlaté udici a jednotlivých disciplínách zde.

Tábory pro děti a mládež

ZU

Každý rok pořádá Český rybářský svaz a jeho organizační složky téměř než sto dětských letních táborů, které absolvuje více než 1.300 dětí. Kromě táborů je v průběhu roku organizováno dalších více než 1.100 jednodenních a víkendových akcí pro děti a mládež, kterých se účastní přes 20.000 dětí.  

Na tomto poli patří ČRS mezi jednu z největších a nejúspěšnějších organizací v České republice.

První povolenka zdarma

detipovolenka

Některé územní svazy v rámci podpory dětí a mládeže nabízí dětem do 15 let věku první povolenku k lovu zdarma. Jedná se o územní svazy Západočeský, Severočeský, Východočeský a ÚS města Prahy. 

Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS).
Nahoru

Vzdělávací pomůcky

Vzdělávací pomůcky pro mladé rybáře. Kromě elektronické verze ke stažení jsou díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství k dispozici i v tištěné verzi. Tyto tištěné verze byly distribuovány na místní organizace prostřednictvím územních svazů.

Pracovní sešit pro malé rybáře
Pracovní sešit pro malé rybáře - klíč
Zápisník vedoucího rybářského kroužku
Návrh ročního plánu rybářského kroužku (brožura)
Metodické pokyny pro plavanou (brožura)
Metodické pokyny pro vedoucí kroužků dětí a mládeže (2. vydání)
Software : fotogalerie rostlin
Software : zápisník vedoucího
 
 
Powered by Phoca Download
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok